پشتیبانی و مشاوره خرید:

0917- 200 1422

5
0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

معرفی بهترین دبیران شیمی کنکور

عناوینی که خواهید خواند

معرفی بهترین دبیران شیمی کنکور

اهمیت درس شیمی در کنکور سراسری و تاثیری که روی رتبه داوطلب داره، آشنایی با بهترین دبیران شیمی کنکور رو به یک مسئله مهم و حائز اهمیت تبدیل کرده. ضریب این درس برای کنکور ریاضی 7 و برای کنکور تجربی 9 که می‌تونه رتبه داوطلب رو حسابی تغییر بده. با این وجود، بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل نداشتن تسلط کافی روی مباحث درس شیمی و آشنا نبودن به نحوه انجام محاسبات، در امتحانات نهایی و کنکور موفقیت چشمگیری به دست نمیارن.

استفاده از آموزش‌های بهترین دبیران شیمی کنکور در کنار روش مطالعه صحیح شیمی، یکی از موثرترین راه‌ها برای رسیدن به درصدهای بالا در این درس. با استفاده از آموزش‌های این اساتید، دانش‌آموزان می‌تونن در کمترین زمان، مهمترین مطالب رو آموزش ببینن و با حل تست‌های متعدد، تسلط خود روی مفاهیم این درس رو افزایش بدن. با توجه به اهمیت این موضوع، ما در این مقاله از حرفه‌ایا، تعدادی از بهترین دبیران شیمی کنکور که می تونن شما رو در مسیر رسیدن به درصدهای بالا و رتبه‌های بهتر یاری کنن، معرفی خواهیم کرد.

ویژگی‌های یک کلاس شیمی خوب برای کنکور

پیش از اینکه بهترین دبیران شیمی کنکور رو معرفی کنیم بهتره اول با ویژگی‌های یک کلاس کنکور خوب آشنا بشیم. یه کلاس کنکور خوب، به طور معمول باید ویژگی‌های زیر رو داشته باشه:

استفاده از دبیران باتجربه و متخصص: استفاده از دبیران باتجربه و متخصص به ویژه در زمینه تدریس شیمی، میتونه مهمترین عامل برای تعیین یک کلاس کنکور خوب باشه. این دبیران باید بتونن مفاهیم پایه شیمی رو به صورت کاملا دقیق و کامل آموزش بدن و توانایی حل مسائل ساده و پیچیده شیمی رو هم داشته باشن. اغلب اساتیدی که در زمره بهترین دبیران شیمی کنکور قرار گرفتن، از تجربه و تخصص کافی برخوردارند.

تدریس از پایه: یکی از ویژگی‌های بارز بهترین دبیران شیمی کنکور، تدریس از پایه‌ست. در یک کلاس کنکور خوب، مفاهیم باید از پایه تدریس بشن تا همه دانش‌آموزان با هر سطح علمی و دانش، بتونن از این کلاس‌ها استفاده کنن.

استفاده از روش‌های مختلف آموزشی: در یک کلاس کنکور خوب، دبیر باید از روش های مختلف مثل جزوه، پاورپوینت، نمونه‌های سه‌بعدی و انیمیشن‌های آموزشی برای تدریس مباحث کمک بگیره. این موضوع میتونه روی جذابیت جلسات و تدریس هم تاثیرگذار باشه.

بررسی تست‌های متنوع: به طور معمول، بهترین دبیران شیمی کنکور تاکید زیادی روی حل تست دارند. حل و بررسی تست‌های متنوع تالیفی، آزمون‌های آزمایشی، کتاب‌های کمک آموزشی و کنکورهای سال‌های قبل میتونه به یادگیری کاربردی‌تر مفاهیم حین تدریس کمک کنه.

برگزاری آزمون کلاسی و جلسات رفع اشکال: برگزاری آزمون کلاسی میتونه علاوه بر تثبیت یادگیری، نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان در هر مبحث رو مشخص کنه. از طرفی، جلسات رفع اشکال هم به دانش‌آموزان این امکان رو میده که اشکالات خودشون رو مطرح کنن و با حل مجدد این اشکالات، یادگیری خودشون رو عمیق‌تر کنند. آزمون کلاسی منظم و جلسات پرسش‌وپاسخ ازجمله نکات بارز کلاس‌های بهترین دبیران شیمی کنکور محسوب میشه.

بهترین دبیران شیمی کنکور

حالا که با ویژگی‌های یک کلاس شیمی کنکور خوب آشنا شدیم، در ادامه بیاین نگاهی هم به رزومه و شیوه تدریس برخی از بهترین دبیران شیمی کنکور بندازیم.

دکتر پارسا فراهانی

بهترین دبیران شیمی کنکور، دکتر پارسا فراهانی

دکتر پارسا فراهانی یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور و مولف سوالات آزمون‌های گزینه‌دو و خیلی‌سبز هستند که با کسب رتبه 215 توی کنکور سراسری تونستن توی رشته داروسازی دانشگاه تهران پذیرفته بشند. این استاد با مدرک دکترای داروسازی، سابقه تدریس و برگزاری دوره‌های آمادگی کنکور در آموزشگاه‌های مطرحی چون کلاسینو و کنکور360 رو هم دارند. از جمله نقاط قوت تدریس دکتر پارسا فراهانی میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • تدریس مفهومی و از صفر مطالب و تکرار مباحث جهت تثبیت یادگیری دانش‌آموزان
 • بررسی خط به خط کتاب درسی و بیان نکات مهم هر مبحث
 • استفاده از روش رمزگذاری مطالب برای یادگیری عمیق‌تر و تثبیت مباحث در حافظه بلندمدت دانش‌آموزان به ویژه برای مباحث حفظی نظیر جدول تناوبی و ساختار لوویس
 • برگزاری دوره‌های سالیانه کنکور (شروع دوره از اواخر تیرماه، تعداد جلسات حدود 50 و تایم کل دوره حدودا 180 ساعت)
 • تدریس مفهومی هرسه پایه در دوره سالیانه جهت آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور و امتحانات نهایی
 • ارائه برنامه مطالعاتی دوره و جزوه شامل درسنامه و نکات تستی مباحث
 • برگزاری آزمون‌های هفتگی و جلسات رفع اشکال و تحلیل آزمون‌ها
 • بارگزاری جلسات در پنل شخصی دانش‌آموزان به صورت آفلاین
 • برگزاری دو دوره نکته و تست کل به جزء (اوایل بهمن و اوایل اسفند، دوره بهمن‌ماه شامل 80 ساعت تدریس و حل تست، دوره اسفندماه شامل 50 ساعت آموزش با تمرکز بر حل تست بیشتر، در کل 15 جلسه)
 • حل بیش از 2000 تست کنکوری و تالیفی در دوره سالیانه و نکته و تست

دکتر رضا بابایی

بهترین دبیران شیمی کنکور، دکتر رضا بابایی

دکتر رضا بابایی، رتبه 11 کنکور سراسری و فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه تهران هستند که با 26 سال سابقه تدریس، در زمره بهترین دبیران شیمی کنکور قرار گرفتند. این دبیر سابقه فعالیت در مدارس مطرحی چون فرزانگان و نگرش تهران و تدریس شیمی در مجموعه تاملند رو هم دارند. دکتر بابایی موقع تدریس علاوه بر حل مسائل، مفهوم و نحوه تشخیص راه‌حل رو هم توضیح میدند تا دانش‌آموز کاملا متوجه عملکرد هر فرمول و نحوه استفاده از اون در حل مسائل مختلف بشه. نقاط قوت دیگه‌ای که این استاد دارند عبارتند از:

 • تجربه بالا در تدریس و پایبندی به اصول اخلاق حرفه‌ای
 • تدریس مفهومی، جامع و کامل تمامی مباحث کتاب درسی
 • برگزاری دوره‌های جامع سالیانه (شروع دوره از تیرماه، تعداد جلسات حدود 64 جلسه یا 190 ساعت شامل دوره پایه (31 جلسه) و دوازدهم (33 جلسه))
 • ارائه جزوه کامل شامل درسنامه، نکات مهم هر مبحث و سوالات آموزشی از کتاب‌های خیلی‌سبز و مبتکران
 • حل سوالات کنکوری و تالیفی در سطوح مختلف جهت تثبیت مباحث تدریس شده
 • استفاده از روش الگویابی جهت حل مسائل حفظی
 • برگزاری دوره نکته و تست (شروع دوره از فروردین ماه، 13 جلسه آنلاین یا 45 ساعت بررسی سوالات مرتبط با هر مبحث، بررسی حدود 1100 سوال از مباحث مختلف هرسه پایه از کتاب‌های خیلی‌سبز و مبتکران)

استاد امید مصلایی

بهترین دبیران شیمی کنکور، دکتر امید مصلایی

استاد امید مصلایی، فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی، درست مثل پدرشون استاد رضا مصلایی یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور و از جمله مدرسان برتر آموزشگاه‌های معروفی مثل ماهان، پرستو و اوج در تهران هستند. این دبیر جوان با بیش از 5 سال سابقه تدریس در مجموعه کلاسینو و برگزاری کلاس‌های متعدد در تهران، مشهد، اصفهان و تبریز، در یک بازه زمانی کم تبدیل به یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور شدند. این دبیر خوش آتیه همچنین سابقه تدریس در مدارس تیزهوشان، تالیف کتاب در مجموعه راه‌اندیشه و فعالیت به عنوان طراح سابق آزمون‌های قلم‌چی رو هم دارند. از جمله نقاط قوت این دبیر میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • تدریس منظم، دقیق و مفهومی مباحث کتاب درسی و تسلط بالا به مطالب
 • استفاده از منابع مختلف جهت آموزش کامل و جامع‌تر
 • برگزاری دوره‌های سالیانه (شروع از اواخر تیرماه، تعداد جلسات حدود 35 جلسه یا 14 ساعت شامل تدریس درسنامه و حل سوالات مفهومی و محاسباتی)
 • تمرکز روی مباحث مهم و عدم اتلاف وقت و انرژی برای مباحث غیرکنکوری
 • برگزاری دوره تست و نکته (شروع دوره از اوایل بهمن ماه، تعداد جلسات 16 الی 18 جلسه یا 70 ساعت شامل تدریس فشرده و حل تست‌)
 • برگزاری آزمون‌های کلاسی منظم و ارائه تحلیل ویدیویی از هر آزمون
 • بررسی انواع سوالات از درست و غلط گرفته تا تست‌های تالیفی و کنکورهای سال‌های قبل

مهندس حامد اسماعیلی

بهترین دبیران شیمی کنکور، دکتر حامد اسماعیلی

مهندس حامد اسماعیلی، کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی شریف، با 18 سال سابقه تدریس درس شیمی، یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور و مدرس برتر آموزشگاه هدف تهران هستند. سابقه تدریس در مدارس مطرحی مثل فرزانگان، علامه حلی و مجموعه ماز و همچنین تالیف کتاب‌های نیک‌انجام و شبقره رو هم دارند که نشون دهنده تجربه بالای مهندس اسماعیلی در زمینه آموزش درس شیمی. از دیگر نکات مثبت تدریس این استاد باتجربه میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تدریس مفهومی و دقیق مباحث جهت ایجاد یک درک عمیق از مطالب و جلوگیری از حفظ کورکورانه نکات
 • تمرکز بر روی تدریس کامل و پایه‌ای و سپس تثبیت مباحث با حل تست‌های متعدد
 • برگزاری دوره سالیانه (شروع دوره از تیرماه، تعداد جلسات حدود 44 جلسه یا 130 ساعت شامل آموزش مباحث پایه و دوازدهم)
 • تسلط بالا روی مباحث مختلف کتاب درسی در کنار بررسی علت و معلولی نکات مهم
 • بررسی انواع سوالات تالیفی و کنکوری در سطوح مختلف
 • برگزاری دو دوره نکته و تست (شروع دوره از اسفند یا اردیبهشت، دوره نکته و تست آنلاین، حدود 10 جلسه یا 40 ساعت آموزش فشرده و حل تست، دوره تست پدیا آفلاین، 80 ساعت آموزش و حل تست)
 • برگزاری کلاس‌های حضوری (مناسب دانش‌آموزان ساکن تهران شامل دوره حضوری سالیانه و تست و نکته حضوری، احتمال برگزاری در سایر شهرها نیز وجود دارد)

استاد محمد مرادی

بهترین دبیران شیمی کنکور، دکتر محمد مرادی

استاد محمد مرادی متولد 17 تیر 1361، به عنوان یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور، شخصیتی آرام، واقع‌بین و منظم دارند. این استاد فرهیخته یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران در رشته پزشکی هستند. این دبیر با نزدیک به 17 سال سابقه تدریس در مدارس و آموزشگاه‌های مطرحی مثل مدارس فرزانگان، آموزشگاه ماهان تهران، بعثت و بهارستان در کرج و آموزش شیمی در مجموعه تخته‌سیاه و کلاسینو، به یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور تبدیل شدند. از نقاط قوت این دبیر میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • تدریس ساده و مفهومی مطالب و تسلط بالا به مباحث کتاب درسی و جزوه
 • تدریس دقیق مطالب از صفر و به صورت خط به خط مطابق با روند کتاب درسی
 • بیان جذاب و استفاده از تکیه کلام‌های خاص جهت ایجاد حس خوب در دانش‌آموزان و تدریس در فضایی شاد، صمیمی و به دور از حاشیه‌های غیرضروری
 • برگزاری دوره سالیانه (شروع دوره از اواخر تیرماه، تعداد جلسات حدود 40 جلسه یا 150 ساعت شامل تدریس کامل مباحث و حل سوالات مشابه کنکور)
 • ارائه جزوه کامل شامل مطالب و نکات کتاب درسی و تست‌های متعدد
 • برگزاری آزمون‌های منظم در کنار حل سوالات متعدد از کتاب مبتکران (شامل انواع سوالات در سطوح مختلف)
 • برگزاری دوره نکته و تست (شروع دوره از بهمن یا اسفند و دوره جاست تست از اواخر فروردین، تعداد جلسات حدود 15 یا 70 ساعت تدریس ترکیبی و فشرده و حل تست)
 • حل سوالات کنکوری و تالیفی از آزمون‌های آزمایشی و کتاب‌های کمک آموزشی
 • برخی مباحث دوره به ویژه حفظیات، به صورت آفلاین در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

نکات مهم پیش از شرکت در کلاس‌های بهترین دبیران شیمی کنکور

حتما میدونین که برای گرفتند یه نتیجه خوب، تنها شرکت در کلاس بهترین دبیران شیمی کنکور و یا سایر دروس کافی نیست و لازمه شما هم برخی اقدامات رو قبل و بعد از هر کلاس انجام بدین. این اقدامات عبارتند از:

پیش‌خوانی مباحث: پیش از شروع هر جلسه، سعی کنین مطابق با برنامه درسی که در اختیارتون قرار داده شده، مبحث اون جلسه رو یک دور پیش‌خوانی کنین. اینطوری به یه دید کلی از مطالبی که قرار گفته بشه پیدا می‌کنین و میتونه تاثیر مثبتی روی یادگیریتون داشته باشه.

فعالیت کلاسی: سر کلاس فعال باشین و سعی کنین در پرسش و پاسخ‌ها شرکت کنین، سوالات رو حدالامکان خودتون قبل از استاد حل کنین و اشکالاتتون رو، در همون جلسه، یا حین کلاس و یا بعد از کلاس بپرسید.

مطالعه و مرور مطالب: بعد از هر جلسه سعی کنین بلافاصله مباحث اون جلسه رو مجددا مطالعه و مرور کنین. این کار تاثیر زیادی روی یادگیری و تثبیت مطالب توی حافظتون داره. تا جای ممکن این کارو به آخر هفته موکول نکنین.

تست‌زنی: آخرین قدم برای تثبیت مطالب کلاس کنکور، تست‌زنی بعد هر جلسه است. بعد از اینکه مطالب رو به طور دقیق مطالعه و مرور کردین حتما تست بزنید. این کار باعث میشه بیشتر با کاربرد اون مبحث در حل تست‌ها آشنا بشین و یادگیریتون عمیق‌تر بشه.

جمع‌بندی

شرکت توی کلاس‌های کنکور و بهره‌مندی از تجربه بهترین دبیران شیمی کنکور، به تنهایی نمیتونه تضمین کنه که شما قراره درصد بالا و رتبه خوبی به دست بیارین. با اینحال، با شرکت توی این کلاس‌ها میتونین به مطالعه خودتون نظم بدین و با اعتمادبه‌نفس و روحیه بیشتر، قدم‌به‌قدم به اهدافتون نزدیک‌تر بشین. از طرفی، منابع آموزشی خوب هم تاثیر بسزایی توی کسب درصدهای بالا دارند. یکی از بهترین منابع شیمی کنکور که توسط جمعی از رتبه برترهای سال‌های اخیر تالیف شده و تحسین خیلی از اساتید برتر شیمی کنکور رو هم برانگیخته، بانک نکات شیمی کنکور که توسط تیم حرفه‌ایا در اختیار دانش‌آموزان این مرزوبوم قرار گرفته تا مسیر موفقیت بچه‌های این سرزمین رو هموارتر از پیش کنه.

نکته آخر اینکه، اگه شما هم تجربه شرکت توی کلاس‌های بهترین دبیران شیمی کنکور معرفی شده توی این مطلب و یا سایر دبیرانی که توی این مقاله سعادت نشد تا معرفیشون کنیم رو دارید، خوشحال میشیم برامون تو کامنتا بگید. اینجوری دوستاتونم میتونن از تجربه شما استفاده و مناسب‌ترین دبیر و کلاس برای خودشون رو انتخاب کنن.

سوالات متداول

یک کلاس شیمی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشه؟

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک کلاس شیمی خوب جهت آمادگی برای کنکور میشه به دبیر باتجربه و متخصص، تکیه نکردن به یک منبع آموزشی خاص و استفاده از منابع مختلف، تدریس مباحث به صورت پایه‌ای و دقیق، استفاده از روش‌های متنوع برای تدریس و برگزاری آزمون‌های کلاسی منظم و جلسات رفع اشکال اشاره کرد.

آیا شرکت توی کلاس‌های کنکور به تنهایی میتونه باعث موفقیت توی کنکور بشه؟

شرکت توی کلاس‌های کنکور به تنهایی برای موفقیت کافی نیست و دانش‌آموزان، یکسری وظایف دیگه هم دارند. پیش‌خوانی مطالب قبل از شروع کلاس، مشارکت توی بحث‌های کلاسی، مرور مطالب هرجلسه بلافاصله بعداز اتمام کلاس و تست‌زنی جهت تثبیت مطالب، وظایفی که یک دانش‌آموز حین شرکت توی کلاس‌های آمادگی کنکور باید انجام بده.

  جدیدترین مقالات حرفه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ای یا

بهترین مشاورین کنکور ایران
معرفی منابع کنکور

آیا بهترین مشاورین کنکور ایران را می‌شناسید؟

لقب بهترین مشاورین کنکور ایران به کسانی داده می‌شود که دارای 5 ویژگی باشند. این مشخصه‌ها عبارت‌اند از: داشتن دانش فنی، تجربه، سواد برقراری ارتباط، تعهد و نظم.

معرفی بهترین دبیران شیمی کنکور
معرفی منابع کنکور

معرفی بهترین دبیران شیمی کنکور

اهمیت درس شیمی در کنکور سراسری و تاثیری که روی رتبه داوطلب داره، آشنایی با بهترین دبیران شیمی کنکور رو به یک مسئله مهم و

معرفی بهترین اساتید درس زیست شناسی کنکور
معرفی منابع کنکور

معرفی بهترین اساتید زیست شناسی کنکور

شناخت بهترین اساتید زیست شناسی کنکور با توجه به اینکه این درس، مهم‌ترین درس تخصصی رشته علوم تجربیه و بالاترین ضریب رو در بین دروس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا