پشتیبانی و مشاوره خرید:

0917- 200 1422

5
0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

معرفی بهترین کتابهای کمک درسی زیست شناسی 1403

عناوینی که خواهید خواند

به نظر شما بهترین کتابهای کمک درسی زیست شناسی کدام کتاب‌ها هستند؟ شاید اگر این سوال را از دانش آموزان رشته تجربی بپرسیم نظرات متفاوت و حتی متناقضی بشنویم. درس مهم و سرنوشت‌ساز این دانش‌آموزان کتاب زیست است. پس بیایید در ادامه می‌خواهیم کتاب‌های برتر کمک‌درسی زیست‌شناسی برای شما معرفی کنیم و یک بار برای همیشه این چالش را پشت سر بگذاریم.

همچنین برای شمایی که مشتاق شناختن بهترین منابع کنکور هستید، اکیدا توصیه داریم مقاله معرفی جامع منابع کنکور برای رتبه شدن و همچنین معرفی بهترین منابع کمک آموزشی برای دوران جمعبندی را مطالعه نمایید.

چرا باید بهترین کتابهای کمک درسی زیست را انتخاب کنیم؟

با توجه به تغییرات و تحولات هرساله طرح تست‌ها و سخت و چالشی شدن آن‌ها، انتخاب کتابهای کمک درسی زیست شناسی شناخته شده به شما کمک می‌کند، با آشنایی بیشتر با انواع سوالاتی که احتمال مطرح شدن در کنکور را دارند، خود را برای انواع سبک سوالات ساده، متوسط و سخت آماده کنید.

یک کتاب زیست خوب چه کتابی است؟

کتاب ها 3 1536x720 1

برای شناخت یک کتاب کمک‌ درسی زیست خوب، اول باید ببینید که آیا این کتاب مناسب شما هست یا خیر؟ اگر صرفا یک دوست یا معلم یا حتی موسسه‌ای کتابی را به شما معرفی کرد نباید به معیار شما برای انتخاب کتاب خوب تبدیل شود. از معیارهای مهمی که هنگام انتخاب بهترین کتابهای کمک درسی زیست شناسی باید در نظر بگیرید، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • پایه تحصیلی
 • مقدار توانایی و ضعف در مباحث کتاب زیست
 • مقدار زمان باقی‌مانده تا کنکور
 • میزان سطح علمی
 • درک این مسئله که آیا به تست بیشتر نیاز دارید یا در درک مطالب مشکل‌دارید

بهترین کتابهای کمک درسی زیست پایه دهم

داشتن درسنامه قوی برای این کتابهای کمک‌ درسی زیست شناسی پایه دهم بسیار مهم است. زیر در این مرحله است که دانش‌آموز یا داوطلب کنکور با مفاهیم پایه این علم آشنا می‌شود. از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی زیست‌پایه دهم می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • بانک نکات زیست شناسی کنکور: فرقی نمیکند که ابتدای پایه دهم باشید و تازه کار و یا در ماه‌های انتهایی کنکور به سر ببرید. بانک نکات زیست شناسی کنکور حرفه ای یا کتابی است که باید در کتابخانه شما وجود داشته باشد. مثل آچار برای کیف ابزار هر مرد فنی. این کتاب به شما کمک میکند که نکات همه کتب تستی را یکجا به صورت طبقه‌بندی شده داشته باشید. نکات به بهترین شکل ممکن خود بیان شدند تا بدون هیچگونه پیچیدگی یا ابهامی مفهوم را به شما برسانند. همچنین نکات مهم و پرتکرار آزمون‌ها و کنکور بولد شده‌اند تا بتوانید تاکید بیشتری روی آن‌ها داشته باشید. در انتهای هرفصل نیز قیدنامه و خلاصه کتابی قرار داده شده است تا خیال شما را از بابت فراموشی کلیات هرفصل و قیدهای آن راحت کند. بعد از این کتاب شما میتوانید وقت گرانبهای خود را وقف تست و آزمون کنید بدون اینکه نگران جا انداختن نکته‌ای باشید. این کتاب هم به صورت جامع و هم برای هرپایه به صورت جداگانه قابل تهیه است. برای آشنایی بیشتر با کتاب کلیک (+) کنید.
 • زیست شناسی دهم سیر تا پیاز: این کتاب از چهار بخش درسنامه، پرسش های تشریحی و پرسش‌های چهار گزینه ای و فیلم های آموزشی تشکیل شده است. برای مشاهده فیلم‌های آموزشی کافی است با اسکن QR که در ابتدای کتاب درج شده است به تماشای فیلم‌های آموزشی که شامل مطالب، تمرین ها و فعالیت‌های کتاب درسی است بپردازید.
 • در قسمت دوم کتاب که به آموزش و درسنامه مربوط است، با استفاده از مثال و تست تمامی نکات درسی تفهیم شده است. پرسش‌های تشریحی و تستی که در ادامه کتاب درج شده درک عمیق دانش آموز از موضوعات کتاب درسی را به چالش می‌کشد.
 • ماجرای من و درسام زیست شناسی دهم خیلی سبز: این کتاب نوشته عباس راستی بروجنی، شامل سه بخش درسنامه، نمونه سوالات امتحانی و نمونه سوالات آزمایشی است که با هدف یادگیری بهتر دانش آموزان و کسب نمره خوب در امتحانات تشریحی طراحی شده است.
 • زیست شناسی میکروگاج: کتاب زیست شناسی میکروگاج دهم شامل بانک تست کامل و جامعی از پرسش های چهارگزینه‌ای است که شامل تست های خط به خط، تست‌های مفهومی و استنباطی، تست های ترکیبی، تست های آزمون های سراسری و آزمون های پایان فصل است. این کتاب گزینه عالی برای موفقیت در آزمون‌های تستی است.
 • زیست شناسی دهم تست خیلی سبز: این کتاب برای رفع نیازهای دانش آموزانی که قصد آمادگی برای شرکت درآزمون‎ های سراسری را دارند تالیف شده است. این کتاب از بخش های درسنامه، تست و پاسخ‌های تشریحی تشکیل شده است.

بهترین کتابهای کمک درسی زیست پایه یازدهم

بیشتر مطالب و محتوای کتاب‌های زیست‌پایه یازدهم مشابه با پایه دهم این درس است. از بهترین‌های این مقطع نیز می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • زیست شناسی یازدهم میکرو قرن جدید گاج: این کتاب دارای بخش‎‌های تست‌های خط به خط، تست‌های مفهومی و استنباطی، تست‌های ترکیبی و تست‌های کنکور می‌باشد. در پایان هر فصل نیز آزمونی گنجانده شده است که شما می‌توانید به وسیله آن به ارزیابی دانسته‌های خود بپردازید.
 • زیست شناسی یازدهم تست خیلی سبز : این کتاب توسط کمیل نصیری و نشتایی با همکاری گروه ماز تالیف شده است و شامل بخش‌های درسنامه و تست های ترکیبی می‌باشد که مباحث هر فصل را با سایر فصل ها و حتی سایر پایه ها ماننده دهم و دوازدهم ترکیب می‎‌کند.
 • زیست شناسی یازدهم برایند نشر الگو: این کتاب به نویسندگی دکتر اشکان هاشمی در دوجلد منتشر شده است. جلد اول این کتاب شامل درسنامه و سوال و جلد دوم شامل پاسخنامه می‌باشد. درسنامه این کتاب پر از نکته‌های خاص و مهم برای داوطلبان کنکور است.
 • همچنین این کتاب یک منبع جامع برای آشنایی با مباحث زیست جانوری به شمار می‌رود. زیرا نویسنده توانسته است تمام نکات مربوط به زیست جانوری که در هر سه پایه به صورت پراکنده درج شده است را به صورت یک‌جا گردآورد.

بهترین کتاب ‌های کمک درسی زیست پایه دوازدهم

بهترین کتابهای کمک درسی زیست شناسی

دانش آموزان پایه دوازدهم که در حقیقت داوطلبان کنکور نیز هستند بهتر است به‌جای کتاب‌های تست تک‌پایه‌ای از کتاب‌های تست جامع زیست استفاده کنند؛ اما این موضوع در صورتی امکان‌پذیر است که داوطلب به مباحث پایه‌ای تسلط کافی داشته باشد. اگر بخواهیم به معرفی کتابهای کمک درسی زیست شناسی در این پایه بپردازیم باید به این موارد اشاره‌کنیم:

 • زیست شناسی دوازدهم تست خیلی سبز: این کتاب شامل تمام مباحث زیست شناسی دوازدهم ازجمله درسنامه کامل، مطالب مهم و مفیدبرای کنکور و تست های زیادی می‌باشد که از متن کتاب، فعالیت های درج شده در کتاب و سوالات چهار گزینه ای مربوط به سالهای اخیر گردآوری شده است.
 • سیر تا پیاز زیست شناسی دوازدهم گاج: مهمترین قسمتی که در این کتاب باید مطالعه کنید درس نامه این کتاب است که شامل مطالب و مفاهیم کاربردی مربوط به کتاب درسی است. آیکون ها در این کتاب در واقع میانبرهایی هستند برای کسانی که می‌خواهند بالاترین درصد در آزمون سراسری به دست آورند. کادرهای اصلی در این کتاب مطالب مختصر و مفیدی درباره جمع بندی، مقایسه و مثال در مورد مفاهیم اصلی کتاب را ارائه می‌دهند. در نهایت صفحات طلایی شامل مهمترین نکات کنکوری هستند که برا جمع بندی مباحث بیان شده اند.
 • تست جامع زیست شناسی دوازدهم مهر و ماه: این کتاب که از انتشارات مهر و ماه است، شامل آموزش کامل مطالب کتاب درسی همراه با ذکر نکات تستی و کنکوری استاندارد و همچنین سوالات مفهومی از آزمون‌های سراسری سال‌های اخیر همراه با پاسخنامه کاملا تشریحی سوالات و تست‌های کتاب می‌باشد.
 • زیست شناسی دوازدهم نربام پیشرفته خیلی سبز: این کتاب شامل تست‌های متنوع از پایه دوازدهم است که به صورت فصل به فصل با پوشش تمام فعالیت‌ها، تصاویر و متن کتاب می‎‌باشد. علاوه بر پاسخنامه، نکات مربوط به هر تست را نیز این کتاب به صورت مجزا بیان کرده است.
 • میکرو زیست شناسی دوازدهم گاج : این کتاب در دو جلد درسنامه و بانک تست منتشر شده است؛ در جلد درسنامه تمام مفاهیم کتاب درسی و نکته‌های مهم و کلیدی با استفاده از تصاویر و به صورت کامل بیان شده است. در جلد دوم نیز نکات مهم هر تست همراه با بررسی تمام گزینه ها مورد بررسی قرار گرفته است.
 • زیست شناسی جامع دوازدهم نسل جدید الگو: این کتاب دو جلدی شامل دو بخش اصلی درسنامه و سوالات تستی است که درسنامه های آن منطبق با کتاب درسی و برای مرور مطالب و درک بهتر آن تدارک دیده شده است.

کتابهای جامع زیست شناسی

علاوه بر کتابهایی که در قسمت های قبلی برای شما معرفی کردیم، در این قسمت می‎‌خواهیم منابعی را به شما معرفی کنیم که مناسب دانش آموزانی است که علاقه دارند تست های بیشتر و سطح بالاتری را امتحان کنند. شاید از دیگر مواردی که دانش‌آموزان کنکوری به دنبال آن باشند دبیران مطرح درس زیست‌شناسی و کلاس‌های آموزشی آن‌ها (+) باشد؛ در این صورت خواندن مقاله لینک شده را پیشنهاد میکنیم.

 • زیست جامع خیلی سبز پینوکیو: این کتاب در دو جلد منتشر شده است که جلد اول آن فقط شامل سوالات چهارگزینه ای با سطح بالا می‌باشد و در جلد دوم کتاب نیز پاسخ تست های تشریحی جلد اول آورده شده است. این کتاب در افزایش توانایی تست زدن دانش‌آموزن تا بالای 90 درصد بسیار موثر است. این کتاب سطح بالایی دارد و به دانش‌آموزان تازه کار توصیه نمیشود.
 • زیست جامع IQ گاج: این کتاب نیز در دو جلد ارائه شده است که جلد اول شامل تست های سطح بالا می‎‌باشد. جلد دوم این کتاب شامل درسنامه است. این کتاب حتی از کتاب پینوکیو خیلی سبز هم سطحی به نسبت بالاتر دارد.
 • زیست جامع میکرو طبقه بندی گاج: این کتاب نسبت به منابع قبلی دارای سطح پایین‎‌تری است و شامل دو جلد کتاب است. جلد اول کتاب شامل تست و جلد دوم آن شامل پاسخ های تشریحی تست‎‌های جلد اول است. این کتاب همچنان باکیفیت است و آن را به دانش‌آموزانی که میخواهند تا مسیر 60 درصد را طی کنند توصیه میکنیم.

سخن پایانی

اگر مشکل شما نیز مانند برخی داوطلبان، علاوه بر مطالعه و مرور زیاد منابع درسی، نداشتن تراز و رتبه مناسب در آزمون‌های آزمایشی است، شاید به‌این‌علت باشد که منابع خود را به‌درستی انتخاب نکرده‌اید. انتخاب بهترین کتابهای کمک‌ درسی زیست شناسی، بدون تحقیق و بررسی کار راحتی نیست. در این محتوا سعی کردیم این کار را برای شما آسان کنیم تا به‌راحتی منابع مناسب خود را بیابید.

  جدیدترین مقالات حرفه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ای یا

مدیریت آزمون ها

معرفی بهترین موسسات کنکور ایران​

کنکور یکی از پر استرس‌ترین آزمون سنجشی برای دانش‌آموزان ایرانی است. این آزمون به نوعی مشخص کننده وضعیت شغل و رقم زننده آینده هر دانش‌آموز

المپیاد شیمی
مدیریت آزمون ها

راهنمای جامع المپیاد شیمی 1403

المپیاد شیمی یکی از رشته‌های المپیادی است که علاوه بر جذابیت‌های منحصر به فرد خود؛ فرصت‌های تحصیلی، شغلی و مهاجرتی بسیاری دراختیار دانش‌آموزان قرار میدهد.

مشاور کنکور
دانستنی های عمومی کنکور

راهنمای جامع انتخاب مشاور کنکور 1404

کنکور یکی از کلیدی‌ترین آزمون‌های زندگی ماست و انتخاب مشاور کنکور به شیوه درست یک قدم کلیدی برای پیروزی در آن است. اما سوال اینجاست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا