پشتیبانی و مشاوره خرید:

0917- 200 1422

5
0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

معرفی منابع کمک آموزشی برای دوران جمعبندی کنکور

عناوینی که خواهید خواند

قبلا در مقاله معرفی جامع منابع کنکور بهترین و معروفترین کتاب‌های کمک آموزشی رو ارائه، نقد و اولویت‌بندی کردم. این بار در این مقاله اختصاصا میخوام به معرفی منابع کمک آموزشی برای دوران جمعبندی کنکور بپردازم. یادتون باشه درسته که این کتاب‌ها برای دوران جمعبندی نوشته شدن، اما به هیچ وجه به این معنی نیست که در طول سال نمیتونند استفاده بشند.

پرواضح که دوران جمعبندی بسیار با اهمیته، چرا که حاصل زحمات ساعت‌های مدیدی تلاش و کوششتون رو میخواید درو کنید. کاشت و داشت انجام شده و الآن نوبت به برداشت رسیده. در مقاله دیگری مفصلا به چگونگی اینکار خواهم پرداخت؛ اما در این مقاله قصد دارم شما رو به بهترین ابزارها برای این مهم مجهز کنم.

Best article about Iran entrance exams books you can find on web

معرفی منابع هر دورس رو به دو قسمت کتاب های آزمون و کتاب های جمعبندی تقسیم میکنم. اینطور بسته به نیازتون میتونید به سراغ کتاب مناسب برید. در انتها هم به معرفی و توضیح کتب شبیه ساز کنکور خواهم پرداخت که از واجبات دوران جمعبندی محسوب میشن.

کتاب های کمک آموزشی جمعبندی زیست شناسی

زیست از درس‌هایی که تا میتونید باید براش تست بزنید. اینطور ذهنتون آماده میشه و دوره و مرورهاتونم هدفمندتر میشه. توصیه میکنم به روش مطالعه زیست شناسی حتی اگر الآن در ماه‌های نزدیک به کنکور هستید نگاهی داشته باشید.

try to use mentioned when you think you need them

کتاب های جمعبندی زیست

معمول کتاب‌های جمعبندی این هست که با کمترین حجم ممکن آموزش مفاهیم رو برای شما ممکن کند. همچنین اگر تستی در این کتاب‌ها مطرح میشه یا تست‌های کنکور هست و یا نکات تست‌های کنکور رو در خودش داره. به این شکل داوطلب میتونه در زمان کمی در درس زیست شناسی دوپینگ داشته باشد.

 1. چندین سال که داریم به دانش‌آموزان زیادی مشاوره میدیم، و باید بگم همیشه تنها کتابی که موجب جهش بچه‌ها شده بانک نکات زیست (+) حرفه‌ای‌یا بوده. هرچند توصیه میکنم این کتاب رو در طول سال بخونید که بتونید زیاد مرورش کنید، اما به واقع برای دوران جمعبندی تالیف شده. تقریبا نکات تمام کتاب‌ها و آزمون‌ها جمع‌آوری و طبقه‌بندی شده. بعد از خوندن این کتاب، نه تنها نکات تست‌های کنکور، که نکات آزمون‌ها هم برای شما تکراری خواهد بود. با این کتاب میتونید دغدغه کار نکردن کتاب تست‌های متعدد یا یادداشت نکردن نکاتشون رو دور بندازید و با خیال راحت به دوره کتاب درسی و آزمون زدن بپردازید.
 2. زیست جمع بندی خیلی سبز اولویت اول ماست. ولی این کتاب حجیم هست و بخش زیادی از خوندن کتاب قراره صرف درسنامه باشه. در درسنامه این کتاب نکات ترکیبی چیده شده.
 3. کتاب بعدی خط ویژه گاج هست که دوجلدی، یک جلد دهم و یازدهم و یک جلد هم دوازدهم. درسنامه کتاب به صورت نموداری ارائه شده. همچنین بخشی به نام قیدنامه داره که قیدهای مهم کتاب رو آورده.
 4. کتاب بعدی جمعبندی مهروماه است. حجم کمتری داره ولی بازم توصیه چندان نمیشه. در انتهای کتاب بخشی به نام جاندارنامه اومده و جعبندی روی زیست جانوری داشته.

کتاب های آزمونی زیست

 1. کتاب موج آزمون زیست اشکان هاشمی، برخلاف کتاب های پایه به پایش کتاب خوبی برای آزمون زدن زیسته. در کنار آزمون های جمعبندی درسنامه‌های مناسبی هم برای طبقه‌بندی مطالب به صورت نمودار در ذهن داره. آزمون ها ابتدا به صورت چند فصل در کنار هم هستند و سپس به جامع هر پایه میرسه (تا اینجا آزمون ها 25 سواله هستند). نهایتا به جامع هر سه کتاب و آزمون های 50 سواله مطابق کنکور میرسیم. سوالات این کتاب باکیفیت و استاندارد هستند.
 2. فصل آزمون زیست خیلی سبز کتابی جمع و جور اما خوب و پرنکته است. ابتدا به صورت فصل به فصل آزمون های 10 تسته آورده و درنهایت به آزمون های جامع هرپایه و جامع سه پایه رسیده که همگی 50 سوالیه. این کتاب نسبت به موج آزمون حجم کمتری داره.
 3. هزار تست نشردریافت نوشته علی محمد عمارلو هم کتاب باکیفیتی که حجم مناسبی هم داره.
 4. فار آزمون های زیست شناسی کتاب های خوبی هستند اما حجیم هستند و بیشتر بدرد طول سال میخورند.
 5. کتاب آزمونی فاگو نسبت به سایر کتاب‌ها در اولویت آخر قرار میگیره. در این کتاب آزمون ها در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار گرفته و مثلا آزمون های مبحثی هم درون خودش قرار داده.

کتاب های کمک آموزشی دوره و مرور شیمی

حتی اگر در این درس ضعیف هستید، میتونید یکسری مباحثش رو انتخابی مطالعه کنید. به هیچ وجه حذف کامل رو توصیه نمیکنم. برای اینکار کتاب های جمعبندی میتونند گزینه خوبی باشند.

dont delete the whole chemistry these books can help you

کتاب های جمعبندی شیمی

لازم به ذکره که شیمی هم مثل زیست کتاب درسی برای دوره و جمعبندی میتونه بهترین منبع باشه. برای تست و تمرین و مقداری آموزش این کتاب ها رو بهتون توصیه میکنم:

 1. بازم طبق تجربه چندین سال مشاوره کنکوری که داشتیم؛ بیشترین کتابی که میتونه باعث ارتقا و جهش شما بشه بانک نکات شیمی کنکور (+) حرفه‌ای‌یاست. در این کتاب تمام نکات متنی و محاسباتی رو برای شما جمع‌آوری کردیم و شما میتونید در زمان خیلی کمی روی همه نکات مسلط بشید. این کتاب مثل خون تو رگ‌ها جون دوباره‌ای به تسلط شما در درس شیمی میده و بعد تهیه این کتاب توصیه داریم فقط آزمون حل کنید و کتاب درسی رو مرور داشته باشید.
 2. جمعبندی خیلی سبز، با درسنامه مختصر و مقداری تست هرفصل رو پوشش داده و کتاب جمع و جوریه. این کتاب درانتهاش یک ضمیمه داره که قیدها، واکنش ها، رنگ ها، ساختار مواد شیمیایی و… رو آورده.
 3. جمعبندی مهروماه کم و بیش مشابه خیلی سبز اما مقداری حجیمتره. توصیه من بر خیلی سبزه. این کتاب در انتهاش یکسری مباحث رو هم به صورت موضوعی آورده و کار کرده.
 4. جمعبندی فیل شیمی به صورت پایه به پایه ارائه شده و مسلما بیشترین حجم رو داره. درکل کتاب کیفیت خوبی داره و تنها خرده‌ای که میشه بهش گرفت حجمشه.
 5. کتاب جمعبندی شیمی نشرالگو که به صورت پایه به پایه ارائه شده. حجم سه پایه روی هم نسبت به مهروماه و خیلی سبز بیشتر خواهد بود. دربین کتاب های جمعبندی پایینترین کیفیت رو داره و توصیه نمیشه.

کتاب های آزمونی شیمی

 1. موج آزمون نوشته مسعود جعفری کتابی عالیه، اما طبق معمول حجیم و بیشتر بدرد طول سال میخوره. این کتاب دوجلدیه و جلد اول دهم و یازدهم و جلد دوم دوازدهم رو شامل میشه. این کتاب هرفصل رو چندین بخش کرده و ازشون آزمون گرفته. در انتهای هر فصل هم چندین آزمون جامع با سطح استاندارد و سخت از همون فصل آورده. ویژگی جالب کتاب آزمونی فقط مخصوص محاسباتی های همون فصله که در انتهای هر فصل اورده شده. در انتهای کتاب هم آزمون های جامع از دهم، یازدهم و سپس دهم و یازدهم باهم اورده شده. در جلد دوم یعنی پایه دوازدهم همین روند تکرار شده با این تفاوت که در انتها علاوه بر آزمون های جامع دوازدهم آزمون های جامع سه پایه هم ارائه شده. اگر این کتاب در زمان نزدیک به کنکور کار میشه بهتره تمرکز فقط روی آزمون های جامع این کتاب باشه و نیازی نیست به سراغ آزمون های خرد برید.
 2. فصل آزمون برای دوران جمعبندی خوبه چون کتاب نسبتا جمع و جوریه؛ اما سطح تست های این کتاب واقعا بالاست. از هرفصل ابتدا سه تا آزمون 15 سواله داریم که هرکدوم یک سوم فصل رو شامل میشن. در نهایت هم به سراغ آزمون های پایه به پایه و جامع رفته که 35 سواله هستند.
 3. شیمی فار آزمون کتاب خوبیه و سطح بالایی داره اما حتی از موج آزمون هم حجیمتره و هر پایه کتاب خودش رو داره. این کتاب درسنامه کاملی داره و درکل کتابی هست باید درطول سال مطالعه بشه . روند آزمون ها به این صورت که از هرفصل به صورت بخش بخش سوال آورده شده و نهایتا جامع های هر فصل و نهایتا آزمون‌های جامع اون پایه. این کتاب مثل کتاب فیزیک فار تکلیف روشنی نداره و پاسخنامه رو برای آموزش قرار داده و سوالات رو برای سنجش و دوره.

معرفی منابع جمعبندی ریاضی

با مرور ریاضی به شکل روخوانی از جزوه و درسنامه به شدت مخالفم! برای ریاضی باید دوره رو با تست‌زنی، اون هم ترجیحا تست‌های آزمونی انجام بدید.

کتاب های آزمونی ریاضی

 1. بهترین کتاب این حیطه آزمون پلاس یا صدآزمون مهروماه‌ست. درسنامه چکیده و جمع و جور داره و برای هرفصل سه تا چهار آزمون 10 سواله آورده (مطابق کتاب درسی، مطابق کنکور، یک گام فراتر). در بخش دوم این کتاب آزمون‌ها رو مطابق بودجه‌بندی قلمچی و گزینه دو آورده و سوالات یک مبحث به صورت ترکیب سه پایه هست. در بخش نهایی و بخش سوم هم آزمون‌های جامع سه پایه آورده شده. در مجموع حدود 1500 تست داره و سطح تستیش مطابق کتاب مهروماه. پاسخنامه خوب و قابل قبول داره. در انتهای کتاب هم یک فرمولنامه جمع و جور اومده و فرمول هارو مرور کرده.
 2. گزینه دوم موج آزمون نشرالگو  که کتاب خیلی خوبیه. اما هم قطور، هم آزمون های جامعش کمه و هم بیشتر مبحث به مبحث آزمون داره. درواقع گزینه مناسبی برای مطالعه در طول سال تا در دوران جمعبندی! درسنامه یا کادر جمع‌بندی در این کتاب موجود نیست. به صورت کلی ساختار کتاب های موج آزمون به همین نحو هست؛ البته در بعضی درس ها چکیده یا خلاصه هم قرار داده شده و نسبت آزمون های جامع و مبحثی میتونه متفاوت باشه. این کتاب در مجموع حدود 2000 سوال داره.
 3. فصل آزمون خیلی سبز حجم مناسبی داره و سطحش استاندارد. طبقه‌بندی این کتاب مشابه سایر کتاب‌های فصل آزمونه. ابتدا به صورت بخش به بخش (هربخش 10 سوال) از یک فصل تست آورده شده، بعد اون دو آزمون جامع از اون فصل (15 سواله) که یکی استاندارد و یکی سطح بالاست. در بخش آخر کتاب هم آزمون های جامع از هر سه پایه و نهایتا پنج آزمون جامع مشابه کنکور آورده شده. این کتاب به صورت مبحثی کار کرده و مثلا مثلثات هرسه پایه رو یکجا آورده. مشابه سایر کتاب های فصل آزمون فاقد درسنامه و خلاصه و چکیده و نمودار هستش. خیلی سبز اینکارها رو فقط در کتاب های جمعبندی خودش انجام داده. سطح تست های این کتاب نسبت به مهروماه پایینتر هستش.
 4. کتاب آخر فار آزمون ریاضی از آرش عمید هستش که برخلاف سایر کتاب های فار تک جلدی جامع هست اما مشابه سایرشون درسنامه هاش مفصله. سطح سوالات رو به بالاست. این کتاب برای طول سوال میتونه بهتر باشه.

کتاب های جمعبندی ریاضی

 1. ریاضی جمعبندی مهروماه برای ریاضی گزینه اول ما محسوب میشه. درسنامه های این کتاب نسبت به سایرین چیکیده هست. این کتاب در انتها فرمول‌نامه هم داره اما به کیفیت صدآزمون مهروماه نیست. با این وجود اگر سطح دانش آموز خوب باشه برای جمعبندی صدآزمون مهروماه بیشتر توصیه میشه.
 2. ریاضی جمعبندی خیلی سبز مشابه سایر جمعبندی‌ها شامل درسنامه و تست اون مبحث میشه که سعی شده مفید و مختصر باشه. اما درکل نسبت به رقبا کتابی حجیم هست و حدود 450 صفحه داره. نهایتا میشه گفت نسبت به مهروماه عملکرد ضعیفتری داشته.
 3. گزینه آخر خط ویژه گاج هست که نسبت به سایرین ضعیفتر اما همچنان قابل استفاده است و میتونه مفید باشه.

منابع دوره و مرور فیزیک

برای فیزیک هم مثل ریاضی، تمرکزتون رو برای دوره رو تست زنی بذارید.

in physics and mathmatics exam books help you advance

کتاب های آزمونی فیزیک

 1. با کتاب موج آزمون فیزیک نشرالگو شروع کنیم که سطح خوب و بالایی داره. این کتاب حجیمه و تعداد آزمون های بخش بخش و جامع (فصلی و کل پایه) زیاد داره! درسنامه ها به صورت خلاصه و نموداری ارائه شده که جالب توجه. میشه از درسنامه هاش به عنوان خلاصه استفاده کرد. این کتاب هم مثل موج آزمون شیمی (در ادامه اشاره میکنم) خوبه که از اول سال استفاده بشه و اگر در زمان نزدیک کنکور تهیه کردید بیشتر روی جامعترین آزمون هاش مانور بدید.
 2. فصل آزمون خیلی سبز سطح تست هاش متوسط و چندان تست چالشی درش دیده نمیشه. سبک کتاب مشابه سایر کتاب های فصل آزمون خیلی سبز که با آزمون های فصلی شروع میکنه و نهایتا به آزمون های جامع میرسه.
 3. کتاب فار آزمون فیزیک به صورت پایه به پایه ارائه شده و هر پایه درسنامه های مفصل (درون پاسخنامه) داره. این کتاب برای طول سوال توصیه میشه و نه دوران جمعبندی، چرا که مجموع سه پایه خیلی حجیم تر از یک کتاب جمعبندی. لازم به ذکر این کتاب وضعیت مشخصی نداره، یعنی انگار نه برای آموزشه (با توجه به طبقه بندی تست ها و آزمونی بودن) نه برای آزمون (با توجه به درسنامه زیاد). اما درکل میشه برای تست هاش ازش استفاده کرد اما همچنان گزینه های بهتری هم هست.

کتاب های جمعبندی فیزیک

 1. کتاب جمعبندی خیلی سبز نسبت به رقبا کمترین حجم رو داره که برای یک کتاب جمعبندی نقطه قوت محسوب میشه. درسنامه ها خلاصه و چکیده هستند و در انتهای فصل هم فرمول های همون فصل رو قید کرده. در مجموع کتاب باکیفیت و مناسبی محسوب میشه.
 2. کتاب مهروماه حجمی بیشتر از خیلی سبز داره (شاید یک و نیم برابر) چرا که درسنامه های مفصلتری داره. پس اگر نیاز به توضیحات مفصلتری داریم مهروماه میتونه گزینه بهتری باشه. از نظر سطح تست ها مشابه خیلی سبز هست. درکل کتاب خوبی محسوب میشه. در انتهای فصل هم یک چکیده از همون فصل برای مرور سریع قرار داده شده.
 3. کتاب جمعبندی خط ویژه فیزیک در دو جلد پایه و دوازدهم ارائه شده. این کتاب خلاصه های نموداری داره. به صورت کلی نسبت به سایر رقبا کیفیت پایینتری داره؛ البته اگر کتاب خریداری شده دیگه نیازی به تغییر نداره.
 4. کتاب های لقمه مهروماه که دردو جلد ارائه شده فقط خلاصه هست و تست ها رو لابه لای خلاصه ها آورده. با اینکه سایز کوچکی داره اما تعداد صفحات بالاست و به همین علت هم دو جلد شده. در انتهای کتاب فرمول نامه داریم که همه فرمول ها رو با یک مثال کوچیک دوره کرده.
 5. فوت و فن فیزیک گاج (از سری کتاب های مینی میکروطلایی) از دیگر کتاب هاست که یک صفحه درسنامه و یک صفحه تست داره. جز کتاب های توصیه شده نیست.

منابع شبیه ساز کنکور

its essential to use exam simulator books
 1. چندکنکور خیلی سبز رشته های مختلف از نظر سطح سوالات و کیفیت پاسخنامه نسبت به همه رقبا بهتر عمل کرده. اولین ویژگی خوب این مجموعه، داشتن دفترچه های کنکور به جای کتاب. چند کنکور 12 کنکور آخر رو پوشش داده. پاسخنامه از نقاط قوت این کتاب محسوب میشه و این علاوه بر مبحث، صفحه ای که سوال ازش طرح شده هم مشخص کرده. اینکار برای رفع اشکال کردن دست ما رو باز میذاره. پاسخنامه نکته محور هست و نکات خوبی رو هنگام توضیح دادن سوالات ارائه کرده. پاسخنامه کلیدی هم موجود هست که به راحتی تصحیح کردن آزمونمون کمک میکنه. همراه این کتاب پاسخبرگ هم ارائه میشه و صفحه پشت پاسخبرگ قسمتی برای تحلیل آزمون قرار گرفته شده.
 2. کنکوریم مهروماه هررشته دومین توصیه بعد از کتاب چندکنکور. این کتاب ایده های جذابی داشته، مثلا اپلیکیشنی رو قرار داده که میتونی پاسخبرگت رو اسکن بکنی و درصدهات رو مشخص میکنه، بهت میگه اشتباهات از چه پایه ای بوده، تخمین رتبه برات میزنه، نمودار پیشرفت برات رسم میکنه و همچنین مشاوره هوشمند بهت میده که کار فوق العاده جالبی هست. پاسخنامه کلیدی کتاب به شکل پاسخبرگ پر شده که جذاب. همچون خیلی سبز جلد سوالات به جای کتاب دفترچه های کنکوه و از نظر ظاهری و فونت هنوز به دفترچه های کنکور نزدیکتره. همراه این کتاب دفترچه ای به نام استراتژی کنکور قرار داده شده که کنکورهای نظام جدید رو تحلیل و بررسی کرده. با خرید این کتاب پاسخبرگ هم بهتون ارائه میشه. کتاب همچون خیلی سبز و دوردنیا گاج آخرین کنکورهای داخل و خارج رو قرار داده. در قسمت عمومی ها هم همچون خیلی سبز از سایر رشته های کنکورهای نظام جدید استفاده کرده. در پاسخنامه سطح سختی و راحتی رو مشخص کرده به همراه فصلی که سوال ازش اومده (ولی مثل خیلی سبز صفحه رو مشخص نکرده). پاسخنامه کتاب مثل خیلی سبز راه های متفاوت حل سوال ارائه نکرده و نکته محور نیست. به طور کلی پاسخنامش بعد خیلی سبز از سایر پاسخنامه رقبا بهتره.
 3. 12 کنکور قلمچیاز نظر سوالات سطح خوبی داره و در مقایسه با رقبا میشه گفت بیشترین تعداد سوالات کنکور رو پوشش داده. متاسفانه قلمچی برای جلد سوالات همچنان از کتاب استفاده کرده به جای دفترچه. در این کتاب کنکورهای قبل کنکور 98 که مربوط به نظام قدیم هستند به صورت داخل و خارج نیومدن و هرآزمون ممکنه سوالاتی از کنکورهای سال های مختلف رو داشته باشه؛ به همراه سوالات آزمون های کانون در سال های گذشته و همچنین سوالات تالیفی (که خب مشخصا درش میتونیم شاهد سوالات ایده دار هم باشیم). مولفان اکثرا همون مولفان آزمون های قلمچی هستند. در ابتدای هر آزمون یک خلاصه گزینشی از درس های مختلف قرار داده شده. این کتاب مثل آزمون های قملچی چندان از نظر پاسخنامه چنگی به دل نمیزنه. در پاسخنامه فقط مبحث مشخص شده و صفحه مشخص نشده. نهایتا کتاب خوبیه اما رقبای بهتر از خودش داره.
 4. دوردنیا گاج از نظر سطح سوالات و داشتن سوالات ایده دار نسبت به بقیه کتاب ها پایینتره. این تالیف کتاب هستش و از دفترچه تشکیل نشده. 12 کنکور آخر رو به صورت داخل و خارج آورد. آزمون های داخل و خارجش مثل خود کنکورهای داخل و خارج شباهت دارند مخصوصا از نظر تیپ سوالات. سوالات کنکور مثل قلمچی و سایر کتاب ها ممکنه با تغییر همراه شده باشند و بخشی از تست ها هم کلا تالیفی هستند (در پاسخنامه ذکر شده این تغییر جزیی بوده یا کلی). از نظر ظاهری و طراحی کتاب از رقباش ضعیفتر هست. تجربه شخصی خودم از کتاب موقعی که واسه کنکور 98 کارش کردم ضعف شدید کتاب در درس زیست بود. پاسخنامش از قلمچی کاملتر هست اما نکته محور نیست و نکته درسی چندان اضافه نکرده. همچنین اصلا مشخص نکرده از چه مبحث و چه بخشی از کتاب این تست طرح شده.

خب، اینم از معرفی کامل و جامع منابع جمعبندی کنکور! خداییش پیرم درومد! سعی کردم خیلی خلاصه اشاره کنم بدون اینکه از جزئیات مهم بزنم. میتونید هرموقع نیاز به تهیه کتاب داشتید برگردید و این مقاله و مقاله معرفی جامع منابع کنکور رو دوباره مطالعه کنید. اگر سوالی مونده حتما بپرسید، در کمترین زمان پاسخ میدیم. اگر مقاله برات مفید بود، حتمااا به دوستات هم معرفی کن، هم به اونا یه حالی بده و هم به ما. بهترین ها رو براتون آرزو دارم.

بهترین منابعی که در کنکور نیاز دارید رو در این مقالات پیدا میکنید:

  جدیدترین مقالات حرفه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ای یا

بهترین مشاورین کنکور ایران
معرفی منابع کنکور

آیا بهترین مشاورین کنکور ایران را می‌شناسید؟

لقب بهترین مشاورین کنکور ایران به کسانی داده می‌شود که دارای 5 ویژگی باشند. این مشخصه‌ها عبارت‌اند از: داشتن دانش فنی، تجربه، سواد برقراری ارتباط، تعهد و نظم.

معرفی بهترین دبیران شیمی کنکور
معرفی منابع کنکور

معرفی بهترین دبیران شیمی کنکور

اهمیت درس شیمی در کنکور سراسری و تاثیری که روی رتبه داوطلب داره، آشنایی با بهترین دبیران شیمی کنکور رو به یک مسئله مهم و

معرفی بهترین اساتید درس زیست شناسی کنکور
معرفی منابع کنکور

معرفی بهترین اساتید زیست شناسی کنکور

شناخت بهترین اساتید زیست شناسی کنکور با توجه به اینکه این درس، مهم‌ترین درس تخصصی رشته علوم تجربیه و بالاترین ضریب رو در بین دروس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا