پشتیبانی و مشاوره خرید:

0917- 200 1422

5
0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

معرفی کتاب غیردرسی برای دانش آموزان و کنکوری ها

عناوینی که خواهید خواند

کتاب‌های غیردرسی نه تنها مانعی برای موفقیت دانش‌آموزان و کنکوری‌ها نیستند، بلکه میتونند باعث موفقیتشون باشند. طی کردن مسیر کنکور نیاز به تکامل در جنبه های مختلف داره. اینکه بتونیم با شکست‌هامون کنار بیایم، امید خودمون رو حفظ کنیم، استرسمون رو کنترل کنیم، اعتماد به نفسمون رو تقویت کنیم و… کتاب‌های غیردرسی مناسب میتونند به پیشرفت و تکامل ما در همه این جنبه‌ها کمک کنند. قرار در این مقاله معرفی جامع از بهترین کتاب‌های غیردرسی برای دانش‌آموزان و کنکوری‌ها داشته باشیم. راستی، در مقاله معرفی کتاب‌های کمک درسی مناسب میتونید میتونید کتاب‌های درسی مورد نیازتون رو پیدا کنید.

کتاب‌های غیردرسی که به دانش آموزان و کنکوری ها توصیه میکنم

چرا باید کتاب غیردرسی بخونیم؟

قبل از معرفی کامل بهترین کتاب‌های غیردرسی، بد نیست مقداری دلیل برای خوندن این کتاب‌ها پیدا کنیم. بالاخره هرکاری که میخوایم کنیم باید معنی و دلیلی پشتش پیدا کنیم. غیر این باشه انگیزه ای برای انجام اون کار نخواهیم داشت. متوجهم افرادی که برای کنکور درس میخونند مخصوصا اگر سال آخرشون باشه خیلی روی زمانشون حساسند. اما بدونید سرمایه گذاری زمانی روی کتاب‌های غیردرسی یک سرمایه گذاری موفق. قبل معرفی کتاب غیردرسی، بیاید مقداری به این بپردازیم که چرا و چطور این کتاب‌ها زمینه پیشرفت و موفقیت ما رو فراهم میکنند.

گسترش دایره واژگان و توانایی خواندن و نوشتن

به واقع با خوندن این کتاب‌ها به یک فرد باسواد در نگاه عامه تبدیل میشید. چطور؟

 1. گسترش دایره واژگان: خوندن کتاب‌ها، به خصوص کتاب‌های غیردرسی، به شما فرصتی عالی میده تا با کلمات جدید و اصطلاحات مختلف آشنا بشید. آشنایی با این کلمات قدرت درک شما از مکالمات و نوشته ها رو تقویت میکنه. همچنین برای دروسی مثل ادبیات حسابی به کارتون خواهد اومد.
 2. توانایی خواندن سریعتر: هر چه بیشتر کتاب بخونید، توانایی خوندن سریعتری خواهید داشت. خوندن مستمر کتاب‌ها به شما کمک میکنه تا بر تکنیک‌های تندخوانی تسلط بیشتری پیدا کنید و نتیجتا توانایی خوندن سریعتر و موثرتری داشته باشید.
 3. بهبود توانایی نوشتن: خوندن کتاب‌های غیردرسی الگوها و استایل‌های نوشتاری مختلف رو به شما آموزش میده. با مطالعه کتاب‌ها، میتونید از ساختارهای جملات، ایده‌پردازی منطقی و روش‌های ارتباطی متنوع الهام بگیرید. مهارت نوشتاری یک مهارت بسیار مهم که قراره در زندگی حسابی باهاش کار داشته باشید.

تقویت حافظه

دلیل دیگه که قبل معرفی کتاب غیردرسی باید بهش بپردازم، تاثیر مطالعه کتاب‌ها بر روی تقویت حافظه کوتاه مدته. به عنوان یک دانش آموز یا کنکوری، این حافظه برای شما اهمیت خیلی زیادی داره! توصیه میکنم حتما مقاله روش مطالعه دروس حفظی هم مطالعه داشته باشید. حالا مطالعه کتاب چطوری این تاثیر رو میگذاره؟

 1. تمرین مغز: مطالعه کتاب‌ها نیازمند تمرکز و توجه ذهنی ماست. این تمرین‌های ذهنی که در هنگام خوندن کتاب‌ها انجام میدیم، عملکرد حافظه رو تقویت میکنه و توانایی‌های مغز رو بهبود میده.
 2. تمرین حافظه کوتاه مدت: مطالعه کتاب‌ها باعث میشه که به یادآوری و حفظ اطلاعات بپردازید. هر چه بیشتر کتاب‌ها رو مطالعه کنید، تمرین بیشتری در حفظ و به یادسپاری جزئیات و اطلاعات مختلف خواهید داشت.
 3. تقویت حافظه فعال: خوندن کتاب‌ها و فعالیت‌های خواندنی مرتبط با اون، شما را وادار به تمرین و استفاده فعال از حافظه میکنه. این تمرین‌ها توانایی ذهنی ما رو در حفظ و بازخوانی اطلاعات تقویت می‌کنند.
 4. تمرین بازخوانی: کتاب‌ها شما را وادار میکنه تا در طول داستان یا مطالب، اطلاعات قبلی را بازبینی و بازخوانی کنید. این تمرین‌ها به حافظه کمک می‌کنند تا در فرایند بازخوانی و یادآوری اطلاعات بهتر عمل کنه.

بهبود مهارت‌های ارتباطی و تعامل اجتماعی

مطالعه کتاب‌ها بر روی بهبود مهارت‌های ارتباطی و تعامل اجتماعی تأثیرات قابل توجهی دارد. شما قبل اینکه یک دانش آموز یا کنکوری باشید یک انسانید و نیاز به مهارت‌های ارتباطی و تعاملات اجتماعی سازنده دارید. حالا مطالعه کتاب چطور این موارد رو تقویت میکنه؟

 1. افزایش دانش و اطلاعات: خوندن کتاب‌ها شما را با مطالب و ایده‌های مختلف آشنا میکنه و دانش و اطلاعات شما را افزایش میده. این دانش و اطلاعات به شما امکان میده در مکالمات و بحث‌ها با دیگران مشارکت بیشتری داشته باشید و ارتباط موثرتری برقرار کنید.
 2. تقویت واژگان و عبارت‌ها: مطالعه کتاب‌ها باعث تقویت و گسترش دایره واژگان شما میشه. این واژگان و عبارت‌ها رو می‌توانید در مکالمات خود به کار ببرید و ارتباط موثرتری رو تجربه کنید.
 3. ارتقای تفکر و تحلیل: کتاب‌ها در کنار داستان و شخصیت‌های مختلف، مفاهیم پیچیده‌تری رو بررسی می‌کنند. خوندن این نوع کتاب‌ها باعث می‌شود تا تفکر و تحلیل شما پیشرفت کند و در بحث‌ها و گفتگوها بتوانید دیدگاه‌های عمیق‌تری ارائه کنید.
 4. توانایی درک و همدلی: خوندن کتاب‌ها، به شما فرصت میده تا در معرض داستان‌ها و تجربیات شخصیت‌های مختلف قرار بگیرید. این تجربه میتونه باعث بشه تا درک و همدلی شما نسبت به دیگران افزایش پیدا کنه و بتونید به بهترین شکل ممکن با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

کاهش استرس و افزایش رضایت، خوشحالی

شاید مطالعه کتاب مهمترین لطفی که در سال کنکور به دانش آموزان میتونه کنه همین مورد باشه. اینکه استرس کمتر داشته باشند و حال بهتری رو تجربه کنند. حال خوب و رضایت شما با نتیجه و موفقیت شما گره خورده. کتاب ها میتونند همه این موارد رو برای شما به ارمغان بیارند.

مطالعه کتاب غیردرسی به دانش آموزان کمک میکنه آرامش و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.
 1. فرار از واقعیت: خوندن کتاب‌ها به شما فرصت میده تا از واقعیت‌های روزمره فرار کنید و به دنیای داستان و فضای خیالی فراموش‌نشدنی پناه ببرید. این فرار از واقعیت میتونه استرس روزمره را کاهش بده و شما را به یک فضای ذهنی آرام و مسالمت‌بخش منتقل کند.
 2. تسکین و آرامش: کتاب‌ها، به شما امکان میده با داستان‌ها و شخصیت‌های مختلف ارتباط برقرار کنید و با تجربه‌های آن‌ها همراه شوید. این تجربه میتونه حس تسکین و آرامش را برای شما ایجاد کند و استرس روزانه رو کاهش بده.
 3. گسترش تفکر و خلاقیت: مطالعه کتاب‌ها و داستان‌ها، ذهن شما را به تفکر و خلاقیت تحریک می‌کند. درگیر شدن با داستان‌ها، تصاویر ذهنی خلق میکنه و توانایی شما در تفکر خلاق و حل مسئله رو تقویت میکنه. این تفکر خلاق و آزاد رهایی از استرس و نگرانی‌ها را برای شما فراهم میکنه و احساس رضایت و خوشحالیتون رو افزایش میده.

تاثیر کتاب‌های غیردرسی بر انگیزه و اعتماد به نفس دانش‌آموزان

کتاب ها سوخت و انگیزه تلاش شما رو تامین میکنند و بهتون جسارت و اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به هدفتون رو تزریق میکنند. به شخصه در زندگیم مشاهده کردم افرادی که اهل کتاب هستند اعتماد به نفس بیشتر و انگیزه و روحیه شورانگیزتری دارند. کتاب‌های غیردرسی چطور میتونند به شما به عنوان یک دانش آموز یا کنکوری همچین کمکی کنند؟

 1. الهام‌بخش بودن: کتاب‌ها میتونند برای دانش‌آموزان الهام بخش باشد و اون ها رو ترغیب کنند تا به خود بیشتر اعتماد کنند و برای تحقق آرزوها و اهدافشون تلاش کنند. داستان‌ها و شخصیت‌های مختلف میتونند نمونه‌های الهام‌بخشی برای دانش‌آموزان باشند و انگیزه‌شون را برای پیشرفت و رشد افزایش بدند.
 2. گسترش دنیای دانش آموزان: مطالعه کتاب‌ها باعث گسترش دنیای دانش دانش‌آموزان میشند. آشنایی با مطالب و ایده‌های جدید در کتاب‌ها، به دانش‌آموزان اطلاعات جدیدی میده و اون ها را به تجربه و فهم بهتری از دنیا میرسونه. این افزایش دانش به اعتماد به نفس دانش‌آموزان کمک میکنه و اون‌ها را ترغیب میکنه تا در تحصیلات و زندگی به تلاش بیشتری بپردازند.
 3. تجربه پیشرفت: خوندن کتاب‌ها میتونه به دانش‌آموزان تجربه پیشرفت را بچشونه. مراودات با داستان‌های موفقیت، مطالعه کردن موفقیت‌های شخصیت‌ها و شاهد شدن به پیشرفت و تغییر در زندگیشون، به دانش‌آموزان و کنکوری ها نشان میده که با تلاش و تحصیل، می‌توانند پیشرفت کنند و به اهدافشون دست پیدا کنند.

معرفی دسته‌بندی‌های کتاب‌های غیردرسی مناسب برای دانش‌آموزان و کنکوری‌ها

در ادامه کتاب‌هایی در سه دسته داستانی و رمان، زندگینامه، روانشناسی و توسعه فردی معرفی میکنم. پیشنهاد میکنم حتما از هر سه دسته کتاب‌هایی رو تهیه کنید و مطالعه کنید. نیازی نیست صبر کنید تا یک کتاب رو تموم کنید و بعد سراغ کتاب بعدی برید. میتونید چند تا کتاب رو همزمان شروع کنید. این تنوع در انگیزه شما برای ادامه دادن مطالعه کتاب میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه.

کتاب های داستانی و رمان

بیاید با معرفی کتاب غیردرسی در دسته رمان و داستان شروع کنیم. این کتاب ها میتونند گزینه‌هایی عالی برای شما باشند.

بهترین کتاب های داستانی و رمان که به دانش آموزان توصیه مینم
 1. کتاب “برترین‌ها” اثر راندال مانرو: یک رمان جذاب و مفهومی که به دانش آموزان و کنکوری ها در مورد رقابت، تلاش و پیروزی الهام میده. این کتاب به شیوه‌ای جذاب و طنزآمیز، از جمله‌های عجیب و غریب و رفتارهای خارق‌العاده افراد برجسته جامعه سخن میگه. نویسنده ما رو به تفکر درباره ایده‌ها و مسائل معمولی ترغیب می‌کند. “برترین‌ها” به شما یادآوری میکنه که چگونه با تغییر نگرش به مسائل زندگی، میشه اون‌ها رو به صورتی متفاوت تجربه کرد.
 2. کتاب “کیمیاگر” اثر پائولو کوئلیو: یک رمان روانشناختی و معنوی که دربارهٔ ماجراها و مسیر رشد شخصیتی یک نوجوان است. این کتاب داستان سفری است که یک مسافر به نام سانتیاگو در جستجوی گنجی عظیم وجودی و در عین حال در جستجوی خودش قرار میگیره. در طول این سفر، او با معنای واقعی زندگی و معجزاتی که در دور و برشان وجود دارد، آشنا میشه. “کیمیاگر” به شما یادآوری میکنه که مقصد حقیقی در زندگی ممکن است در خودتان باشد و مهمترین گنج، درک خودتان است.
 3. کتاب شازده کوچولو” اثر آنتوان دو سنت-اگزوپری: یک داستان فلسفی و آموزنده که به طور ساده و زیبا مفاهیمی همچون دوستی، عشق و معنای زندگی رو مطرح میکنه. این کتاب داستانی ساده و زیباست که به صورت مجموعه‌ای از اندیشه‌ها و دیدگاه‌های نویسنده تعریف میشه. “شازده کوچولو” به شما یادآوری می‌کند که زندگی با نگاه ساده و بی‌پیچیدگی می‌تواند بسیار ثروتمندتر باشد.
 4. کتاب “اسکار و خانم صورتی” اثر اریک امانوئل اشمیت: این کتاب داستان پسربچه‌ای به نام اسکار رو روایت میکنه که درگیر مشکلات زندگی خانوادگی و اجتماعی است. در این مسیر، اسکار با خانم صورتی آشنا می‌شود، یک زن که با تلاش و عشق خودش به زندگی و دیگران، تغییری شگرف در زندگی او ایجاد می‌کند. “اسکار و خانم صورتی” به شما نشان میده که با توجه به تغییر و کمک به دیگران، میتونید به تغییرات عمده‌ای در جهان اطرافتان دست یابید. این کتاب میتونه آتش حرص و طمع و جاه‌طلبی و کمالگرایی رو در شما خاموش کنه و بهتون کمک کنه به عنوان دانش آموز و کنکوری از مسیر تحصیل و کنکورتون لذت ببرید و آرامش داشته باشید.
 5. کتاب “ملت عشق” اثر الیف شافاک: این کتاب داستانی است که در قالب سه زن در سه دوره تاریخی مختلف روایت میشه. این داستان به صورت پرش‌زمانی و شخصیت‌های پررنگ، درباره عشق، امید و مقابله با موانع زندگی است. “ملت عشق” به شما یادآوری می‌کند که عشق و قدرت آن در مقابله با سختی‌ها و مشکلات زندگی بسیار قوی است. خوندن این کتاب فوق‌العاده جذاب رو حتما به دانش‌آموزان و کنکوری‌ها توصیه میکنم.

کتاب های زندگینامه

کتاب های زندگینامه جزء بهترین کتاب‌هایی هستند که میتونید بخونید، به ویژه در سال کنکورتون. پس بیاید معرفی کتاب غیردرسی خودمون رو با بهترین کتاب‌های این زمینه ادامه بدیم.

کتاب های زندگینامه جزء بهترین کتاب هایی هستند که به دانش آموزان و کنکوری ها توصیه میکنم مطالعه کنند.
 1. کتاب “استاد عشق” اثر ایرج حسابی: این کتاب زندگینامه پروفسور محمود حسابی که توسط پسرش ایرج حسابی نوشته شده. این کتاب یکی از کتاب‌های محبوب منه که تا به حال سه بار مطالعش کردم و قطعا به دوباره مطالعه کردنش ادامه خواهم داد. فراز و نشیب‌های زندگی پرفسور حسابی و اراده و تلاشش در زندگی بسیار ستودنی و جذابه و مطمئن باشید وقتی مطالعش رو شروع کنید دست از سرش برنخواهید داشت. این کتاب حسابی انگیزه شما رو تقویت میکنه. توصیه میکنم حتما تهیه کنید و مطالعش رو شروع کنید.
 2. کتاب “سنگفرش هر خیابان از طلاست” اثر کیم وو چونگ: این کتاب زندگینامه خودنویس کیم وو چونگ موسس شرکت دوو است. این کتاب به شما نشان می‌دهد که با تلاش و پشتکار می‌توانید رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنید. شنیدن روایت‌های زندگی این کارآفرین بزرگ از زبان خودش بسیار جذابه. کیم وو چونگ در این کتاب نکات بسیار زیادی رو درباره زندگی، تلاش و موفقیت به ما خواهد آموخت.
 3. کتاب “به خانه برمی‌گردیم: زندگینامه نلسون ماندلا” اثر نلسون ماندلا: یک زندگینامه شگفت‌انگیز از زندگی و مبارزات نلسون ماندلا، رهبر قومیت آفریقایی در مبارزه با آپارتاید در آفریقای جنوبی. این کتاب به صورت خودزندگی‌نامه نلسون ماندلا است و داستانی است برای انتقام، تحمل، و آزادی. از زندگی نلسون ماندلا، بزرگترین رهبر آفریقایی، در قرن بیستم یاد می‌گیرید که ایده‌ها و اعتقادات ما میتونند تاریخ را تغییر بدند.
 4. کتاب “مشت باد: زندگینامه محمد علی کلی” اثر توماس هاوس: یک زندگینامه فوق‌العاده از زندگی و دستاوردهای بزرگ محمد علی کلی، بزرگترین بوکسور جهان و فعال حقوق بشر. این کتاب داستان زندگی و کار نابغه بوکس محمد علی کلی رو روایت میکنه. از روزهای کودکی تا مبارزات بزرگ و مبارزات زندگی، “مشت باد” به شما یاده میده که با اعتقاد به خود و تلاش به عنوان یک چالش، میتونید برترین خودتان باشید.
 5. کتاب “آن که می‌خندد آخرین است” اثر ویکتور فرانکل: زندگینامه و خاطرات ارزشمند ویکتور فرانکل، روانشناس و بازمانده اردوگاه های نازی در طول جنگ جهانی دوم. در این کتاب، فرانکل به خوانندگان نشان می‌دهد که حتی در شرایط سخت‌ترین و تاریک‌ترین، می‌توان رویای زندگی و معنا را حفظ کرد.
 6. کتاب “همه چیز از دست نرفته است” اثر تارا وستوورث: کتاب یک زندگینامه تاثیرگذار از داستان تارا وستوورث، که از فقر و تنگدستی به عنوان یک نویسنده مشهور دست یافت. این کتاب داستانی است درباره یک دختر جوان به نام لینی که در حوادثی تکان‌دهنده، خانواده و زندگی اش را از دست می‌دهد. در این کتاب، لینی در راه یافتن به روش‌های جدید برای دوباره ساختن زندگی خود راهنمایی می‌شود. “همه چیز از دست نرفته است” به شما نشان می‌دهد که با قدرت درونی و اراده قوی، می‌توانید از بحران‌ها عبور کرده و زندگی رو دوباره سازماندهی کنید.
 7. کتاب “زندگینامه استیو جابز” اثر والتر ایزاکسون: یک زندگینامه جامع و جذاب از زندگی و افکار استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل. این کتاب از زمان کودکی تا رسیدن به قله‌ی فناوری، “زندگینامه استیو جابز” رو به شما نشان میده و میتونه برای دانش‌آموزان و کنکوری‌ها بسیار الهام بخش باشه و کمک کنه با دیدگاه بازتری به زندگی، فرصت‌های پیشرو و موفقیت نگاه کنند.
 8. کتاب “مالالا: داستان زندگی من” اثر مالالا یوسفزای: یک زندگینامه شجاعانه و الهام‌بخش از مالالا یوسفزای، فعال حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل. این کتاب به صورت خودزندگی‌نامه مالالا یوسفزای، فعال حقوق بشر پاکستانی است. او در این کتاب تجربیات خود را در مبارزه برای دستیابی به تحصیلات و حقوق برابر برای دختران به اشتراک می‌گذارد. “مالالا: داستان زندگی من” به شما نشان می‌دهد که اعتقاد به اندیشه‌های خود می‌تواند قوتی برای تغییر دنیا باشد.
 9. کتاب “بن بنکن: زندگینامه یک میلیاردر جوان” اثر بن بنکن: یک زندگینامه جذاب و الهام‌بخش از بن بنکن، موسس شرکت فیسبوک و یکی از نخستین میلیاردرهای جوان جهان. این کتاب داستان زندگی بن بنکن نابغه و میلیاردر جوان آمریکایی، را روایت می‌کند. از شروع کار در یک دیوارفروشی تا رسیدن به موفقیت‌های بزرگ، “بن بنکن” به شما نشان میده که با خلاقیت و کار سخت می‌تونید رویاهای خودتون رو زندگی کنید.

کتاب‌های روانشناسی و توسعه فردی

نوبتی هم باشه نوبت معرفی کتاب غیردرسی در زمینه روانشناسی و توسعه فردی. از این کتاب‌ها غافل نشید!

بهترین کتاب‌های روانشناسی و توسعه فردی که دانش آموزان و کنکوری‌ها میتونند مطالعه کنند.
 1. کتاب “از خجالت تا اعتماد به نفس: راهنمای تغییر و توسعه فردی” اثر سوزان جفری: یک کتاب عملی که راهنمایی جامع برای تقویت اعتماد به نفس، ارتقای خودشناسی و تغییر رفتارهای ناخواسته است. این کتاب شما رو راهنمایی میکنه تا از خجالت خود رها بشید و اعتماد به نفس بالاتری بدست بیارید. سوزان جفری در این کتاب راه‌ها و تکنیک‌هایی رو برای تغییر و توسعه فردی شما معرفی میکنه. همونطور که گفتم اعتماد به نفس شما حرفی کلیدی در موفقیتتون در کنکور و به عنوان یک دانش آموز میزنه، پس حتما برای خوندن چنین کتاب‌هایی اقدام کنید.
 2. کتاب “ذهن آگاهی: راهنمای مبتنی بر روانشناسی مثبت” اثر النور روزینتال: یک کتاب کاربردی که به دانش آموزان و کنکوری ها نحوهٔ توسعه ذهن آگاهی، کنترل استرس و بهبود روحیه را آموزش می دهد. در این کتاب، النور روزینتال به شما مفاهیم و اصول روانشناسی مثبت رو به طور جامع و آموزنده معرفی میکنه. “ذهن آگاهی” به شما کمک میکنه تا با استفاده از ابزارها و تمرین‌های مربوطه، زندگی بهتر و معنوی‌تری تجربه کنید.
 3. کتاب “هوش هیجانی: چگونه هوشمندانه احساس کنیم و احساسات خود را مدیریت کنیم” اثر دنیل گلمن: یک کتاب ارزشمند که به خوانندگان کمک میکنه برای بهبود هوش هیجانی خود تلاش کنند و روابط بهتری برقرار کنند. دنیل گلمن در این کتاب، مفاهیم و اصول هوش هیجانی را به شما آموزش میده. شما با خواندن این کتاب، میتونید بهترین روش‌ها برای شناخت و مدیریت احساسات خود رو فرا بگیرید. هوش هیجانی شما تاثیر به سزایی در کنترل استرستون داره، چیزی که همه به خصوص دانش‌آموزان و کنکوری‌ها بهش نیاز دارند. بد نیست در همین زمینه مقاله کنترل استرس و حفظ اعتماد به نفس در جلسه آزمون و کنکور رو هم مطالعه کنید.
 4. کتاب “نقشه ذهن: چگونه ذهن خود را بشناسیم و با آن کار کنیم” اثر تونی بوزان: یک کتاب فهمیدنی و کاربردی که به دانش آموزان و کنکوری ها کمک میکنه درک بهتری از عملکرد ذهن خود پیدا کنند و از آن بهتر بهره ببرند. تونی بوزان در این کتاب به شما کمک میکنه تا ذهن خود را بهتر بشناسید و از آن برای دستیابی به هدف‌هایتان استفاده کنید. با استفاده از اصول و تمرین‌هایی که در این کتاب آموزش داده میشه، می‌توانید عملکرد ذهنی خود را تقویت کنید.
 5. کتاب “تفکر مثبت: راهنمای تغییر و توسعه شخصی” اثر کارول دوئک: یک کتاب الهام‌بخش که به دانش آموزان و کنکوری ها راهنمایی میکنه تا تفکر منفی را به تفکر مثبت تبدیل کنند و به بهترین نسخه از خودشان برسند. این کتاب به شما روش‌ها و تکنیک‌های تفکر مثبت را آموزش میده. با استفاده از این راهنمای کاربردی، میتونید اندیشه‌های خود را به سمتی مثبت و مفید هدایت کنید و تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید.
 6. کتاب” اثر مرکب” اثر دارن هاردی: در این کتاب، دارن هاردی با شما از اصول موفقیت در تمام جوانب زندگی صحبت میکنه. “اثر مرکب” به شما انگیزه و الهام میده تا به بهترین نسخه خود تبدیل شوید. این کتاب یکی از کلیدی‌ترین اصول موفقیت، یعنی انباشتگی و ارتقای نمایی تلاش‌های ما در بلندمدت رو به تفصیل بحث میکنه.
 7. کتاب “انسان در جستجوی معنا” ویکتور فرانکل: در این کتاب، ویکتور فرانکل تجربیات خود را در زمان بودن در اردوگاه‌های نازی‌ها به اشتراک می‌گذاره و درباره معنا و هدف زندگی صحبت می‌کنه. این کتاب به شما نشان میده که چگونه در شرایط دشوار هم می‌توانید معنا و خوشبختی را پیدا کنید. به شخصه این کتاب رو خیلی دوست دارم و فکر میکنم هرکسی لازم این کتاب رو مطالعه کنه.
 8. کتاب “استثنایی ها” اثر مالکوم گلدول: مالکوم گلدول در این کتاب، داستان‌های زندگی افراد استثنایی و نحوه دستیابی به موفقیت را به طور الهام‌بخش روایت میکنه. “استثنایی ها” به شما کمک میکنه نگاه شفافتر و واقع‌بینانه‌تری نسبت به مسیر موفقیت انسان‌های معروف و شاخص داشته باشید.

جمعبندی و صحبت نهایی

یادتون باشه شما جزئی از خانواده حرفه ای یا هستید و همیشه باید دست بالا رو داشته باشید. خوندن هرکدوم از این کتاب‌ها میتونه به داشتن این دست بالا کمک کنه. تاثیر مثبت خوندن این کتاب‌ها رو در زندگی شخصی خودم و دانش آموزانم مشاهده کردم و به خاطر همینم اصرار دارم شما هم به مطالعه این کتاب‌ها بپردازید. اگر سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی هست کامنت‌های این پست در اختیار شماست. دوستون دارم و بهترین‌ها رو از خداوند براتون خواستارم.

بهترین منابعی که در کنکور نیاز دارید رو در این مقالات پیدا میکنید:

  جدیدترین مقالات حرفه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ای یا

مدیریت آزمون ها

معرفی بهترین موسسات کنکور ایران​

کنکور یکی از پر استرس‌ترین آزمون سنجشی برای دانش‌آموزان ایرانی است. این آزمون به نوعی مشخص کننده وضعیت شغل و رقم زننده آینده هر دانش‌آموز

المپیاد شیمی
مدیریت آزمون ها

راهنمای جامع المپیاد شیمی 1403

المپیاد شیمی یکی از رشته‌های المپیادی است که علاوه بر جذابیت‌های منحصر به فرد خود؛ فرصت‌های تحصیلی، شغلی و مهاجرتی بسیاری دراختیار دانش‌آموزان قرار میدهد.

مشاور کنکور
دانستنی های عمومی کنکور

راهنمای جامع انتخاب مشاور کنکور 1404

کنکور یکی از کلیدی‌ترین آزمون‌های زندگی ماست و انتخاب مشاور کنکور به شیوه درست یک قدم کلیدی برای پیروزی در آن است. اما سوال اینجاست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا