پشتیبانی و مشاوره خرید:

0917- 200 1422

5
0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

جمعه آزمون رو چطور بگذرونیم؟

عناوینی که خواهید خواند

سلام و درود خدمت حرفه‌ای‌یای عزیز، امیدوارم که حال دلتون عالی و تنتون سالم باشه، حامد حسینیان هستم و در این مقاله قصد دارم بهتون کمک کنم که چطور از جمعه آزمونتون به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

چرا این موضوع رو مطرح کردم؟

قبل از اینکه به بحث اصلی بپردازم، دلیل عنوان کردن این موضوع رو بگم؛ راستیتش جمعه آزمون از اون روزهایی بود که من همیشه باهاش مشکل داشتم، روزی بود که نه میشد درس بخونی از خستگی سر آزمون و از استرس نتیجش، نه میشد درس نخونی به خاطر برنامه کاری سنگین هفته آینده، توقعم هم این بود که درش هم تفریح کنم و روز استراحتم باشه و مدیریت شده به درس هم برسم.

ولی خوب جمعه های زیادی به خاطر ندونم کاری از دست رفت و به هیچکدوم نرسیدم. نهایتا بعد از مدت‌ها کم کم تجربم بیشتر شد و فهمیدم چطور میشه از این روز استفاده خوبی داشت، با من همراه باشید تا تجربه حاصل از بارها شکستم رو باهاتون شریک شم؛ بریم که داشته باشیم.

اولین کار برای شروع

اول بعد از برگشت از آزمون قطعا به جا آوردن نماز و راز و نیاز با خداست، آزمون و کنکور و تراز و درس و… هر چی که هست رو فراموش کنیم و فقط به مناجات با خدا بپردازیم و از او آرامش بگیریم و به او توکل کنیم.

برنامه ریزی برای این روز مهم

واسه روزی که در اختیار داریم برنامه‌ریزی کنیم، این روز هم مثل بقیه روزها اگر میخوایم که خوب و مفید بگذره بهتره واسش برنامه داشته باشیم و اولویت‌هامون رو هم مشخص کنیم، اینجوری میشه استفاده خیلی بهتری از روزمون داشته باشیم، حالا اینکه سبد برنامه جمعه آزمون رو با چی‌ها میشه پر کرد رو در ادامه باهم بحث میکنیم.

عکس برنامه‌ریزی

یه فیلم خوب

دیدن فیلم، حالا چه خودمون تنها چه با خانواده، میتونه بهمون کمک کنه که تجربه‌ای خوب از هیجان، دورهمی، باهم بودن و خندیدن داشته باشیم. توصیه میکنم از قبل فیلم رو انتخاب کنید که جمعتون صرف انتخاب فیلم نشه! (هرچند که زیاده روی در دیدن فیلم رو اصلا توصیه نمیکنم، هم باعث کاهش انگیزه میشه و هم باعث کاهش تمرکز)

تحلیل آزمون

اگر بخوایم تفریح داشته باشیم که خوب هم هست داشته باشیم، مسلما نمیتونیم همه آزمون رو تحیلیل کنیم، ولی خوب میشه حداقل دفترچه عمومی رو تحلیل کنیم یا صحیح و غلط‌هامون رو مشخص کنیم تا یه مقدار کار شنبه رو سبک کرده باشیم. (اصلا توصیه نمیکنم تحلیل آزمون کش پیدا کنه تو کل روزهای هفته و ترجیحا تا شنبه کار رو تموم کنید.)

رسیدگی به عقب موندگی‌ها

رسیدگی به بعضی کارها که در طول هفته وقت نکردیم انجامشون بدیم، مثل نظافت شخصی، گوش کردن و خواندن ویس‌ها و مقالات آموزشی، شرکت در نماز جماعت و…

پیاده‌روی

پیاده روی کنیم و از هوای تازه استفاده کنیم تا از منافع روحی و جسمی تاثیرگذار این کار بهره‌مند بشیم؛ اینکار مستحب موکد پس سعی کنید اگر بقیه روزهای هفته هم نتونستید امروز رو یه تکونی به خودتون بدید و بگذارید خون پراکسیژن در سراسر بدنتون جاری بشه.

عکس پیاده‌روی

مرتب کردن اتاق

مرتب بودن اتاق باعث مرتب بودن ذهنمون میشه و خب حس بهتری داریم وقتی بر دور و برمون نظم حاکم باشه، معمولا به علت مشغله‌ای که داریم در طول هفته اتاقمون به هم میریزه، میتونیم کمد کتاب‌ها و لباس‌ها رو مرتب کنیم، اتاق رو جارو بکشیم و وسایل رو سرجاشون بگذاریم.

تکمیل دفتر برنامه‌ریزی

دفتر برنامه ریزی و به خصوص بخش ارزیابی هفتگیش رو و تکمیل کنیم و یه ارزیابی روی هفته‌ای که گذشت داشته باشیم و نقاط ضعف و قوتش رو یادداشت کنیم. روش های مطالعاتی و آزمون دادن، منابع و تلاشمون مواردی هستن که همیشه باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرن، پس بهتره در انتهای هر هفته به خصوص هفته آزمون که روز بازخوردگیریه براشون وقت بگذاریم.

گپ و گفت با رفقا

قطعا به عنوان یک انسان ارتباط و معاشرت تاثیرات جسمی و روحی خوبی رو برای ما به ارمغان خواهد آورد و همچین روزی فرصت خوبی برای گپ و گفت با آدم‌های سرحال و انرژی مثبته.

عکس تماس تلفنی

تفکرورزی

در این روز خوبه که حداقل نیم ساعت تفکر کنیم، و خوب میتونیم حتی چند ساعت هم این کار رو ادامه بدیم؛ فقط دقت کنید منظورم از تفکر، تفکر فعالانه هست، نه اون فکر و خیال‌هایی که موقع درس خوندن سراغمون میاد. ترجیحا با کاغذ و قلم باشه، تا اگر جایی تو فکر رفتید راحت‌تر به اصل مطلب برگردید و نهایتا بتونید از فکرهایی که رو کاغذ ریختید نتیجه‌ بگیرید، این کار مسلما به آرامش و کاهش استرس شما هم کمک می‌کنه.

برنامه‌ریزی هفته آینده

اگر مشاور کنکور دارید که هیچی، اگر نه واسه هفته آیندمون هدفگذاری کنیم و برنامه هر روزیمون رو مشخص کنیم. خیلی بهتره که وقتی شنبه شروع میشه تکلیف ما به خودمون هم روشن باشه پس اینکار رو به روزهای دیگه واگذار نکنید.

حرف آخر

طبیعی که ممکنه نشه به همه مواردی که گفتم برسید، ولی خوب با استفاده ازشون میتونید سبد برنامتون رو به نحو احسن پر کنید و بهترین استفاده رو از جمعه آزمونتون ببرید.

نظر و تجربه شما در روزهای آزمون چیه؟ خوشحال میشم باهامون به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد میکنیم سری مقالات "موفقیت در آزمون" رو به این ترتیب مطالعه کنید:

  جدیدترین مقالات حرفه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ای یا

مدیریت آزمون ها

معرفی بهترین موسسات کنکور ایران​

کنکور یکی از پر استرس‌ترین آزمون سنجشی برای دانش‌آموزان ایرانی است. این آزمون به نوعی مشخص کننده وضعیت شغل و رقم زننده آینده هر دانش‌آموز

المپیاد شیمی
مدیریت آزمون ها

راهنمای جامع المپیاد شیمی 1403

المپیاد شیمی یکی از رشته‌های المپیادی است که علاوه بر جذابیت‌های منحصر به فرد خود؛ فرصت‌های تحصیلی، شغلی و مهاجرتی بسیاری دراختیار دانش‌آموزان قرار میدهد.

مشاور کنکور
دانستنی های عمومی کنکور

راهنمای جامع انتخاب مشاور کنکور 1404

کنکور یکی از کلیدی‌ترین آزمون‌های زندگی ماست و انتخاب مشاور کنکور به شیوه درست یک قدم کلیدی برای پیروزی در آن است. اما سوال اینجاست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا