پشتیبانی و مشاوره خرید:

0917- 200 1422

5
0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

صفر تا صد شروع تا موفقیت در کنکور 1402

عناوینی که خواهید خواند

همیشه سخت‌ترین قسمت کار شروع کاره! اما با یکم انگیزه، آگاهی و اراده میتونیم به راحتی روی غلتک موفقیت بیفتیم! پس این مقاله رو کامل بخون تا بتونی یک قدم محکم برای موفقیت در کنکور 1402 برداری.

چرا کنکور اصلا؟

اولین سوالی که هرکنکوری باید از خودش بپرسه. گاهی وقت‌ها همیشه در حال دویدنیم بدون اینکه بدونیم به کجا و چرا؟! در ادامه چند دلیلی که مسیر کنکور ارزش طی کردن رو داره توضیح میدم اما توصیه میکنم حتما خودتون هم بشینید و با خودتون فکر کنید که چرا اصلا میخواید کنکور و سختی‌هاش رو به جون بخرید! چون بخوام صادقانه بگم این مسیر قراره سنگلاخی باشه و شما برای طی کردنش نیاز به اراده‌ای مصمم دارید.

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل

گاهی راجع به علایقمون و خودمون اطلاعات کافی نداریم! انگاری نمیتونیم تشخیص بدیم چی برای ما بهتره! اما این دلیلی بر دست روی دست گذاشتن نخواهد بود! هدف داشتن، تلاش کردن و حرکت کردن باعث خودشناسی و پختگی میشه!

شاید مسیر کنکور برای شما بهترین راه شما برای موفقیت نباشه. اما قرار گرفتن در این مسیر باعث میشه تا بتونید استعدادها و پتانسیل های خودتون رو بهتر بشناسید. خیلی از افراد با استفاده کنکور به شغل دلخواهشون رسیدند و خیلی دیگه تو همین مسیر تونستند شغل دلخواهشون رو پیدا کنند.

فرصت‌های شغلی، هنری، ورزشی

دانشگاه چطوری فرصت‌های شغلی بیشتری در اختیار ما قرار میده؟ تحصیل و داشتن مدرک از یک دانشگاه خوب؛ در ارتباط بودن با افراد کوشا که هرکدوم برای زندگیشون هدفی دارند؛ آشنایی با اساتید دانشگاهی که صاحب علم و نفوذ بالا در حوزه خودشون هستند؛ همه این موارد مسیر ما رو برای رسیدن به شغل ایده‌آلمون هموار میکنه.

با حضور در دانشگاه خوب فرصت های بیشتری خواهید داشت.
ارتباطات گسترده‌تر، فرصت‌های بیشتر

اما فقط این نیست! در دانشگاه‌ها مسابقات هنری و ورزشی برگزار میشه و گروه‌ها و انجمن‌هایی برای این موارد وجود داره. همچنین جلسات و انجمن‌‌هایی برای بحث‌ها و فعالیت‌های سیاسی. پس دانشگاه قرار نیست شما رو تک‌بعدی کنه، بلکه برعکس، میتونه به شکوفایی سایر استعدادهاتون هم کمک کنه. به طور خلاصه، محیط بزرگتر و فرصت‌های بیشتر.

لذت آگاهی و خردمندی

همه ما ذاتا آگاهی و دانایی رو دوست داریم و ازش لذت میبریم. آگاهی و دانش باعث رشد ما میشه و زندگی رو برامون لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر میکنه. خیلی‌ها در سنین بالا فقط برای همین امر و میل به دانایی و تخصص وارد دانشگاه میشن.

دانش و آگاهی لذت‌بخشه!
تحصیل یعنی یادگیری، آگاهی و رشد و شکوفایی.

تاثیر در موقعیت و هویت اجتماعی ما

جامعه به سمت مدرک‌گرایی رفته. نمیشه با قاطعیت گفت اتفاق خوبیه اما خب دلایل خاص خودش رو هم داره. اما مهمتر از نگاه دیگران، اینه که ما تونایی‌هامون رو به خودمون ثابت کنیم و با تلاش در این مسر اعتماد به نفس و خودباوری خودمون رو افزایش بدیم.

ویژگی‌های یک شروع خوب چیه؟

از نظر من مهمترین ویژگی یک شروع خوب شروعی که به آینده موکول نشه! حتی اگر امروز رو درس نخوندی و نیم ساعت دیگه میخوای بخوابی، ربع ساعت درس بخون بعد بخواب. نمیخواد سنگ بزرگ بردارید. کوچیک شروع کنید اما شروع کنید.

زمان مناسب برای شروع

هرکاری فرآیند خاص خودش رو داره و زمان خاص خودش رو میطلبه! پس اگر در زمان مناسب کارمون رو شروع کنیم احتمال موفقیت ما هم افزایش پیدا میکنه. درسته که هیچوقت برای موفقیت دیر نیست. اما توصیه میکنم شروع کارتون رو از تابستون بگذارید. البته اگر پشت کنکوری هستید و تلاش کردید و نیاز به استراحت دارید؛ میتونید از مهر ماه شروع کنید.

انتخاب مباحث مناسب برای شروع

بهتره که مباحث رو با اولویت مشخصی پیش ببرید. اتفاقی که متاسفانه در برنامه راهبردی آزمون‌های تابستون اصلا لحاظ نشده! یادتون باشه اولویت با درس‌های پایه‌ای‌تر هست. لزومی نداره دهم و یازدهم حتما باهم بیان جلو و همچنین خوندن دوازدهم در تابستون هیچ الزامی نداره.

با برنامه‌ریزی مناسب از سردرگمی جلوگیری کن.
مباحث رو درست برنامه‌ریزی کن!

همچنین تا جای ممکن مباحث مرتبط رو باهم بخونید. مثلا در ریاضی توابع، مثلثات، احتمال و… مباحثی هستند که زنجیروار بهم مرتبطن پس چه بهتر که در یک توالی خونده بشند.

شروعی همراه با پیوستگی

شروع کردن سخت‌ترین قسمت کاره اما لزوما قرار نیست ما رو به موفقیت برسونه. گاهی که دانش‌آموزان به هردلیلی سه چهار روزی رو از دست میدن بهشون میگم: این سه چهار روز قرار نبوده که شما رو موفق کنه که حالا باعث شکستتون بشه! حتی اگر شروع کوچیکی داشتیم، اما پیوسته ادامه بدیم. به مرور زمان کیفیت و کمیت کار ما به‌صورت نمایی بیشتر خواهد شد.

چی‌ها برای کنکور نیازه؟

هر مسیری مستلزم یک سری ابزاره. اما اولین توصیه من اینه که منتظر جور شدن همه چیز نباشید! شما تنها چیزی که برای شروع نیاز دارید یک اراده قویه و بس! با زمین خاکی شروع کنید، اما شروع کنید! در طول مسیر کم‌کم ابزارهایی که نیاز دارید در اختیارتون قرار خواهد گرفت.

مشاور کنکور

در کانال تلگرام (کلیک کنید) مفصل راجع به اینکه آیا مشاور نیازه و ویژگی‌های یک مشاور خوب چی هاست صحبت کردم. اما خلاصش اینه که آزمایش و خطا هرچند با ارزشه اما وقت‌گیره! داشتن یک راهنما میتونه شما رو خیلی سریعتر در مسیری که باید قرار بده و از اتلاف زمان، پول و انرژیتون تا حد زیادی جلوگیری کنه.

اینم یادتون باشه که مشاوره همش پولی نیست! اگر که مقالات سایت حرفه ای یا (کلیک کنید) رو دنبال کنید مطمئن باشید میتونید به جواب خیلی از سوالتتون برسید و حتی از خیلی از مشاورها جلو بزنید. توصیه موکد دارم حتما در کانال تلگرام و اینستاگرام (کلیک کنید) ما هم عضو باشید.

کتاب‌های تست

یادمه یه سریال تو تلویزیون پخش میشد به اسم از یاد رفته که طرف کتاب درسی رو میذاشت رو تراکتور و حین کشاورزی درس میخوند و آخرشم پزشکی تهران قبول شد! این داستان حداقل برای کنکورهای 20 سال اخیر از تخیلی‌ترین داستان‌های ممکن! کتاب‌های تست برای موفقیت در کنکور یک نیاز مبرمه.

کتاب تست از اوجب واجبته!
سعی کنید برای هردرس حداقل یک کتاب تست داشته باشید.

تو این مقاله درمورد معرفی منابع (کلیک کنید) صحبت کردیم بد نیست سری بهش بزنید. توصیه میکنم برای هر درستون حداقل یک کتاب تست داشته باشید.

آزمون‌های آزمایشی

یادتون باشه حتما حتما باید مباحثی که خوندیم رو مورد سنجش قرار بدیم! نه که سرمون رو بندازیم زیر و فقط بخونیم و پیش بریم. مهمه چیزی که خونده باشیم رو واقعا یاد گرفته باشیم که اینکار جز با آزمون و سنجش بدست نمیاد. همچنین برنامه راهبردی آزمون‌ها و محیط رقابتی که ایجاد میکنند از دیگر مزایای شرکت در آزمون‌هاست.

آزمون آزمایشی از دیگر واجبات کنکور.
حداقل هر دو هفته یک بار باید از خودتون آزمون بگیرید.

کلاس‌ها و د‌ی‌وی‌دی‌های کنکور

به هیچ این نیست که بگم لزوما نیازه. خیلی از رتبه‌های برتر هیچ کلاسی شرکت نکردند. این کاملا بستگی به خود شما داره. بعضی‌ جاها مده که دانش‌آموز حتما باید کلاس کنکور هم بره و بعضی جاها بالعکس اصلا توصیه نمیکنند. هیچکدوم درست نیست. سعی کنید براساس وضعیت خودتون تصمیمی منطقی و عاقلانه بگیرید.

خب دوستان گل و عزیز، سعی کردم مفید و مختصر و طبقه‌بندی شده چراغی رو در مسیر شروع موفقیتتون برای کنکور 1402 قرار بدم. امیدوارم که تو این امر موفق بوده باشم. اگر بازم سوالی داشتید حتما برامون کامنت کنید. دوستون داریم خیلی زیاد.

مجموعه مقالاتی که برای موفقیت در کنکور لازم و واجب و حیاتی:

  جدیدترین مقالات حرفه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ای یا

معرفی رشته شیمی محض
معرفی رشته‌های دانشگاهی

معرفی رشته شیمی محض + 7 نکته تکمیلی

در این مقاله، با هدف آشنایی کامل شما با یک زیرشاخه دانشگاهی جذاب، به معرفی رشته شیمی محض می‌پردازیم. در واقع، این رشته مربوط به

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا