پشتیبانی و مشاوره خرید:

0917- 200 1422

5
0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

مدیریت نکته‌ها

عناوینی که خواهید خواند

بعید هست به سایت، پیج یا کانال مشاوره‌ای کنکور سر زده باشی و بهت نگفته باشند نکات درس‌ها (مثلا زیست، شیمی و…) رو یادداشت کنی. این حرف کاملا درست هست اما متاسفانه خیلی‌ها این کار رو درست انجام نمیدند. در ادامه باهم بررسی میکنیم چطوری به بهترین شکل ممکن نکاتمون رو مدیریت کنیم.

کاهش سرعت مطالعه

سرعت مطالعه بسیاری از داوطلبان خیلی پایین هست. وقتی سرعت مطالعه پایین باشه مشخصا دوره کردن سخت و طولانی میشه و کیفیتش کاهش پیدا می‌کنه و طبیعتا میسر نخواهد بود برای امتحان یا آزمون در یک بازه کوتاه بتونیم حجم قابل توجهی از مطالب رو دوره کنیم. (اینم لازم به ذکره که به طور علمی ثابت شده سرعت بیشتر در مطالعه و مخصوصا دوره و مرور میتونه باعث ماندگاری مطالب در ذهن بشه)

کتابی زیست پر از حاشیه نویسی

حالا چاره چیه؟

مختصر و مفید بنویس

اول اینکه نکاتت رو خیلی خلاصه بنویس. نکته ای که در پاسخنامه در ۲ جمله نوشته شده؛ شما در ۲ کلمه خلاصه‌اش کن! خودمونی بنویس، از شکل ها (مثلا فلش بالا به جای کلمه افزایش) استفاده کن و تا جای ممکن از جزئیات بیهوده پرهیز کن و اصل مطلب رو بنویس.

هر نکته‌ای ارزش نوشتن نداره

دوم، خیلی از نکاتی که نوشته میشن ارزش مرور ندارن! سعی کن نکات رو تا میشه یادداشت نکنی و با همون یکبار خوندن راحت حفظش کنی. تا میشه مفهومی کار کن.مثلا به این نکته توجه کن: همه سلول های گیاهی دیواره دارند.

این نکته ارزش نوشتن نداره. کافیه مفهومی یادش بگیری. در تست دیدیش به خودت بگو آیا بنظرت سلول گیاهی داریم که دیواره نداشته باشه؟ داریم واقعا؟ در کتاب استثنایی دیدی؟ به خودت میگی نه! پس دیگه نه نیاز هست این نکته نوشته بشه نه مرور بشه چون بدیهی شده برات!

عکس سلول گیاهی

مزایای گزیده‌نویسی

خلاصه بسیاری از نکات تکراری و بدیهی هستن و ارزش یادداشت ندارند و اون مقداری هم که ارزشند هستند رو میشه مفید و مختصر نوشت.

اینجوری هم در وقت صرفه جویی میشه، هم میتونی نکات بیشتری رو در کتاب جا بدی، هم کلی نکته رو در زمان خیلی کم مرور میکنی و وقت میکنی تست بیشتری بزنی، نکته بیشتری یاد بگیری، نکات مهم بیشتری یادداشت کنی، نکات مهم بیشتری مرور کنی و الی آخر…

نتیجه‌گیری

یادت باشه نکاتت رو حتما در جای مشخصی (مثلا کتاب یا کلاسور) یادداشت کنی تا همشون یکجا باشه و گم و گور نشن. نیاز نیست هر روز مرورشون کنی! بیشتر تمرکزت روی تست‌های جدید باشه.
خیلی از نکاتی که یادداشت کردی یا نکردی خود به خود در تست‌ها تکرار و مرور میشن پس بجای صرف وقت زیاد برای یادداشت کردن نکات به درد نخور؛ تست بیشتری بزن!

بانک نکات

راستی، برای اینکه همه دانش‌آموزان بتونند به همه نکات ناب دسترسی داشته باشند سعی کردیم کتاب‌هایی به اسم بانک نکات تهیه کنیم و درشون نکات مهم رو گردآوری کنیم، اینطوری کار نکته نوشتنت هم به حرفه‌ای‌یا سپردی، دوست داشتی به فروشگاه سایت یه سر بزن.

تجربه تو

با به کارگیری این تکنیک میتونید ده‌ها ساعت زمان صرفه جویی کنید، نظر و تجربه شما در این باره چیه؟ حتما با ما و بقیه دوستان دستان به اشتراک بگذارید، پاسخ کامنت‌هاتون رو خواهیم داد.

پیشنهاد میکنیم سری مقالات "روش مطالعه دروس کنکور" رو به این ترتیب مطالعه کنید:

  جدیدترین مقالات حرفه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ای یا

معرفی رشته شیمی محض
معرفی رشته‌های دانشگاهی

معرفی رشته شیمی محض + 7 نکته تکمیلی

در این مقاله، با هدف آشنایی کامل شما با یک زیرشاخه دانشگاهی جذاب، به معرفی رشته شیمی محض می‌پردازیم. در واقع، این رشته مربوط به

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا